ukraine-flag UWAGA! Możesz pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy, dokonując przelewu ze swojej karty płatniczej za pomocą tego linku

Mrozy w Argentynie zabrały życie 14 osób

Do Argentyny przyszły mrozy (w półkuli Południowej z czerwca po wrzesień trwa zima). Za ostatni tydzień z powodu przechłodzenia zmarło 14 osób.


Na południu i w centrum Argentyny temperatura w nocy zniża się do 14 stopni, na północy i w stolicy - do minus trzech, śneg wypadł  w podgórzu And, w patagonii i na wybrzeżu Atlantyku za 200 kilometrów od Buenos Aires. Za ostatni weekend sześciu argentyńczyków zamarzli w prowincjach La Riocha, Missiones, San-Luis i Mendosa. Głównie są to ludzie bezdomni, które nocują na ulicy. Merostwo Buenos Aires zaczęło w niedzielę bezpłatnie rozdawać bezdomnym ciepłe ubrania i koce, na ulicy miasta wyszło ponad siedemset ochotników, gotowych okazać pomóc zamarzającym.

Jeszcze 33 mieszkańców zatruło się tlenkiem węgla, korzystając z niesprawnego sprzętu aby się nagrzeć (dwa razy więcej niż w roku poprzednim).

Przeczytaj także

Pogoda utrudniła rach na autostradach, skasowano albo odłożono niektóre lokalne awiarejsy (małe lotniska zasypane śniegiem).

Meteorolodzy fiksują anomalie: w centralnej prowincji Mendosa temperatura powietrza jest niższa niż na argentyńskiej bazie Marambio w Antarktydzie.

Zimna pogoda oczekuje się w Argentynie też w tym tygodniu.

Ofary zimna zafiksowane są też w Urugwaju, Peru, Chilie. W Paragwaju w związku z anomalnie niską temperaturą (w niektórych rajonach w nocy do zera) skasowano zajęcia w szkołach.

 

Średnia ocena to 4,8/5 na podstawie 29 recenzji

Pogoda w Polsce

+1°
Olsztyn
Poznań
+1°
Łódź
+1°
Lublin
+4°
Gorzów Wielkopolski
+1°
Warszawa
Kraków
+3°
Wrocław
+2°
Opole
+1°
Rzeszów
+1°
Białystok
+3°
Gdańsk
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+2°
Szczecin
+2°
Bydgoszcz

Wideo