When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wakacje na każdą pogodę

T
13 czerwca 2018, 15:26

Na wakacje i urlop czekamy często przez cały rok. Warto więc się na tę okazję dobrze przygotować, aby móc w pełni odpocząć – bez stresu i przykrych niespodzianek.

Wakacje na każdą pogodę

Polacy lubią wyjeżdżać na letni wypoczynek. Nic dziwnego, bo przecież po długiej zimie każdy chce wygrzać się na słońcu. Połowa naszych rodaków w poszukiwaniu pięknej pogody rusza co roku za granicę – tak wynika z danych portalu internetowego HRS. Druga połowa liczy na słoneczną pogodę w Polsce (źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/sniadania-hotelowe-pod-lupa-hrs-pierwszy-taki-raport-w-polsce.html). Wakacje w większości planujemy z wyprzedzeniem nawet kilku miesięcy, trudno więc przewidzieć, jaka będzie aura akurat tam, gdzie się znajdziemy latem. Pogoda lubi sprawiać niespodzianki meteorologom i urlopowiczom. Na temperaturę oraz sumę opadów nie mamy wpływu, ale za to możemy zadbać o mnóstwo innych kwestii związanych z wakacjami.

Urlop dobrze zaplanowany

Kiedy planujemy wakacje, najważniejszy jest oczywiście wybór miejsca, gdzie je spędzimy. Najlepiej nie kierować się przy tym modą, a wyłącznie własnymi upodobaniami. Na początek określmy, jaką pulę pieniędzy możemy przeznaczyć na urlopowy wyjazd, a potem wybierzmy miejsce oraz standard mieszczący się w tej cenie. Następnie zaplanujmy, co będziemy robić po przybyciu na miejsce. Sprawdźmy w Internecie, jakie atrakcje turystyczne oferuje dane miasto, gdzie warto pójść na obiad czy kolację i jakie imprezy odbędą się podczas naszego pobytu. Potem wystarczy poszukać jak najtańszych biletów, spakować walizki i ruszać w drogę!

Zadbaj o swoje zdrowie

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Ale może się zdarzyć, że będziemy musieli skorzystać z porady lekarza. Dlatego warto przed wyjazdem wykupić polisę, która pokryje koszty leczenia – również za granicą. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które cierpią na jakąkolwiek przewlekłą chorobę. W krajach Europy Zachodniej mają one do dyspozycji towarzystwa ubezpieczeniowe, które specjalizują się właśnie w tego typu polisach. W Wielkiej Brytanii oferty typu travel insurance with pre existing medical conditions posiada na przykład firma Insurance Choice ze swoją ofertą na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/. Być może już wkrótce z podobnych usług będziemy mogli korzystać również w Polsce. Tymczasem osoby przewlekle chore powinny szukać odpowiednich dla siebie polis w towarzystwach oferujących również inne ubezpieczenia.

Wykupienie ubezpieczenia ma ogromne znaczenie dla poczucia komfortu podczas wakacyjnych podróży. Wpiszmy je na listę rzeczy, które załatwimy, planując wakacje.