When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Powódź w Kenii [zdjęcia]

T
8 czerwca 2018, 13:28

Są ofiary śmiertelne, rośnie ryzyko epidemii cholery i malarii.

Powódź w Kenii [zdjęcia]

Ogromna powódź w Kenii dotknęła ponad 800 tys. osób. Do klęski żywiołowej doszło po intensywnych opadach deszczu – podaje ONZ. Według danych organizacji wielka woda zabiła 186 osób, 100 osób zostało rannych. Swoje domy musiało opuścić 300 tys. osób.

Powódź w Kenii

W związku z powodzią zwiększyło się ryzyko wystąpienia niebezpiecznych chorób w 17 dystryktach Kenii dotkniętych powodzią. Na zalanych terenach panują złe warunki sanitarne, także mieszkańcy nie mają dostępu do czystej wody pitnej.

Zobacz też: Powódź na Kubie [wideo]

Powódź w Kenii

Według kenijskiego Ministerstwa zdrowia przypadki zakażenia cholerą odnotowano w 8 dystryktach, w tym w Nairobi. UNICEF podaje, że w zeszłym tygodniu w Kenii odnotowano 261 nowy przypadek zakażenia cholerą. We wschodnich prowincjach w związku z powodzią rośnie ryzyko rozprzestrzeniania się malarii.

Powódź w Kenii

Według kenijskiej służby meteorologicznej, w okresie marzec-maj w niektórych rejonach kraju spadła rekordowa, od 50 lat, ilość opadów.