Odkryj najciekawsze kierunki wakacyjne 2018 roku

T
22 maja 2018, 15:25

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi wzrasta w nas pragnienie zwiedzenia nowych miejsc. Jakie kierunki warto obrać w czasie letnich wojaży w 2018 roku? Gdzie warto się wybrać całą rodziną, aby naładować baterie i z nową energią zacząć działać po okresie letniego wypoczynku?

Odkryj najciekawsze kierunki wakacyjne 2018 roku

Kierunek 1: Chorwacja

Jednym z dość znanych, choć na pewno nie tak popularnych jak Egipt czy Grecja kierunków wakacyjnych jest Chorwacja. Malownicze miejscowości, zapierające dech w piersi zabytki i wyjątkowa fauna i flora sprawiają, że Polacy chętnie podróżują do tego zakątka Bałkanów. Jednym z bardziej wyjątkowych obiektów w tej części świata jest Amfiteatr w Puli, będący obiektem chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Więcej informacji o wyjeździe do Chorwacji można znaleźć na stronie https://dreamtours.pl/.

Kierunek 2: Portugalia

Niby o Portugalii każdy słyszał, jednak już mało kto jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, co takiego charakterystycznego się w niej znajduje. Dobrym pomysłem do poszerzenia wiedzy o świecie i swoich horyzontów kulinarnych jest wyprawa właśnie do Portugalii. Jednak nie tylko wspaniałą kuchnią, ale także bogatą historią może się ona poszczycić. W tym europejskim kraju wart odwiedzenia jest między innymi Klasztor Hieronimitów w Lizbonie, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto wspomnieć, że Portugalia słynie również ze wspaniałych win. Warto zabrać ze sobą parę butelek, żeby obdarować nimi rodzinę i znajomych.

Kierunek 3: Albania

Albania, choć nie jest aż tak bardzo oddalona od Polski, dla wielu stanowi tajemnicę samą w sobie. Nie kojarzy nam się z niczym charakterystycznym, a szkoda, bo turystom ma do zaoferowania naprawdę wiele. Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Albanii? Przede wszystkim szczyt Korab, miasto Durres, ale także Niebieskie Oko w Sarandzie. Będąc w kraju, warto oczywiście udać się do stolicy – Tirany, w której z pewnością nie zabraknie rozrywek dla ducha i ciała. Fani dawnych dziejów powinni udać się też do Narodowego Muzeum Historycznego. W Albanii godne uwagi jest także miasto Gjirokaster, w którym znajdują się zachwycające obiekty architektury. Miłośnicy dzikiej przyrody na pewno docenią rzekę Osum. Co odważniejsi mogą spróbować swoich sił, pokonując rzekę pontonem. Ci, którzy zdecydują się przyjechać do Albanii, z pewnością nie zapomną charakterystycznego, zapierającego dech w piersi krajobrazu. Najwspanialsze wspomnienia przywiozą ze sobą do kraju.