When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Odkryj najciekawsze kierunki wakacyjne 2018 roku

T
22 maja 2018, 15:25

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi wzrasta w nas pragnienie zwiedzenia nowych miejsc. Jakie kierunki warto obrać w czasie letnich wojaży w 2018 roku? Gdzie warto się wybrać całą rodziną, aby naładować baterie i z nową energią zacząć działać po okresie letniego wypoczynku?

Odkryj najciekawsze kierunki wakacyjne 2018 roku

Kierunek 1: Chorwacja

Jednym z dość znanych, choć na pewno nie tak popularnych jak Egipt czy Grecja kierunków wakacyjnych jest Chorwacja. Malownicze miejscowości, zapierające dech w piersi zabytki i wyjątkowa fauna i flora sprawiają, że Polacy chętnie podróżują do tego zakątka Bałkanów. Jednym z bardziej wyjątkowych obiektów w tej części świata jest Amfiteatr w Puli, będący obiektem chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Więcej informacji o wyjeździe do Chorwacji można znaleźć na stronie https://dreamtours.pl/.

Kierunek 2: Portugalia

Niby o Portugalii każdy słyszał, jednak już mało kto jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, co takiego charakterystycznego się w niej znajduje. Dobrym pomysłem do poszerzenia wiedzy o świecie i swoich horyzontów kulinarnych jest wyprawa właśnie do Portugalii. Jednak nie tylko wspaniałą kuchnią, ale także bogatą historią może się ona poszczycić. W tym europejskim kraju wart odwiedzenia jest między innymi Klasztor Hieronimitów w Lizbonie, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto wspomnieć, że Portugalia słynie również ze wspaniałych win. Warto zabrać ze sobą parę butelek, żeby obdarować nimi rodzinę i znajomych.

Kierunek 3: Albania

Albania, choć nie jest aż tak bardzo oddalona od Polski, dla wielu stanowi tajemnicę samą w sobie. Nie kojarzy nam się z niczym charakterystycznym, a szkoda, bo turystom ma do zaoferowania naprawdę wiele. Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Albanii? Przede wszystkim szczyt Korab, miasto Durres, ale także Niebieskie Oko w Sarandzie. Będąc w kraju, warto oczywiście udać się do stolicy – Tirany, w której z pewnością nie zabraknie rozrywek dla ducha i ciała. Fani dawnych dziejów powinni udać się też do Narodowego Muzeum Historycznego. W Albanii godne uwagi jest także miasto Gjirokaster, w którym znajdują się zachwycające obiekty architektury. Miłośnicy dzikiej przyrody na pewno docenią rzekę Osum. Co odważniejsi mogą spróbować swoich sił, pokonując rzekę pontonem. Ci, którzy zdecydują się przyjechać do Albanii, z pewnością nie zapomną charakterystycznego, zapierającego dech w piersi krajobrazu. Najwspanialsze wspomnienia przywiozą ze sobą do kraju.