When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Czym jest Motor Trade Insurance?

T
13 marca 2018, 16:14

Osobie nieznającej biegle języka angielskiego określenie Motor Trade Insurance może nic nie mówić. Spieszymy zatem z pomocą – to nic innego, jak ubezpieczenie działalności związanych z branżą motoryzacyjną, w których zachodzi ryzyko związane z pojazdami.

Czym jest Motor Trade Insurance?

Branżami, w których takie ryzyko występuje, są przykładowo warsztat samochodowy, salon sprzedaży lub komis czy myjnia samochodowa. Ubezpieczenie nie obejmuje jednak konkretnych samochodów, a osobę, która zyskuje dzięki temu komfort swobodnej pracy z wieloma pojazdami.

Co znajduje się w pakiecie Motor Trade Insurance?

W wariancie podstawowym ten rodzaj polisy obejmuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Oznacza to, że jeśli uszkodzisz samochód należący do klienta w trakcie wykonywania swoich obowiązków zawodowych, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, które pokryje koszty jego naprawy. Obejmuje to m.in. źle wykonane czyszczenie czy lakierowanie. Posiadając takie ubezpieczenie, można ze spokojną głową zająć się pracą, nie martwiąc się o ewentualne koszty naprawy uszkodzonego samochodu.

Motor Trade Insurance – warianty rozszerzone

Oprócz podstawowego ubezpieczenia, można dodatkowo dobrać opcje rozszerzone, np. polisę. Chroni ona przed kosztami naprawy samochodu uszkodzonego podczas jazdy próbnej lub prezentacji auta albo dodatkowe ubezpieczenie dla osób w wieku poniżej 25 lat czy też zatrudniających pracowników w tym wieku. Ubezpieczyciel wyszczególnia także wariant dla osób prowadzących działalność związaną ze sprzedażą pojazdów zmechanizowanych.

Takie ubezpieczenie to konieczność, jeśli nie chcemy ponosić kosztów w przypadku uszkodzenia samochodu powierzonego nam przez klienta. Może oznaczać to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, nie wspominając już o utracie zaufania klientów i dobrego wizerunku. Na to ostatnie długo trzeba pracować, ale stracić je można w jednej chwili – tym bardziej więc warto zastanowić się nad Motor Trade Insurance.

Polisa taka obejmuje ochronę przed wypadkami, które mogą wydarzyć się zarówno na terenie prowadzonej działalności, jak i na drodze – np. podczas jazd testowych. Ubezpieczenie można wykupić zarówno dla osób pracujących w pełnym wymiarze godzin, jak i na innych warunkach.

Ubezpieczenie tego typu wykupić można np. za pośrednictwem różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W Wielkiej Brytanii na przykład takie usługi oferuje specjalizująca się w nietypowych polisach Insurance Factory - https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance.