Co warto zwiedzić podczas 2 dniowej wycieczki do Krakowa?

T
13 czerwca 2017, 15:53

Mogłoby się wydawać, że 2 dni nie wystarczą aby doświadczyć uroku stolicy małopolski.

Co warto zwiedzić podczas 2 dniowej wycieczki do Krakowa?

W rzeczywistości podczas spontanicznego weekendowego wypadu do Krakowa można zobaczyć wiele, a już z całą pewnością to co w mieście królów najważniejsze. Na szczycie listy miejsc wartych odwiedzenia powinna znaleźć się droga królewska z Wawelem na czele, a także dzielnica Kazimierz, niegdyś tworząca samodzielne miasto.

Nietypowe miejsca uwielbiane przez turystów

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez podróżników z kraju i ze świata jest Kopiec Krakusa, czyli idealnie zielone miejsce z niesamowitym widokiem. W Krakowie znajdują się aż 4 kopce, jednak to właśnie ten robi największe wrażenie. Piękny widok na cały Kraków zapiera dech w piersiach szczególnie nocą. Idealne miejsce zarówno na randkę jak i popołudniowy spacer.

Chcesz poznać historię Krakowa w pigułce? Odwiedź Muzeum pod Sukiennicami a przekonasz się, że przenoszenie się w czasie jest jak najbardziej możliwe. Ciekawie opowiadane historie z pewnością utkwią Ci w pamięci na długo, a wystawione w gablotach eksponaty poruszą wyobraźnię i przybliżą ducha przeszłości.

Szczególnie uwielbiany przez mieszkańców Krakowa jest znajdujący się w nim Zakrzówek – idealne miejsce na spacer ale i piknik w towarzystwie ukochanej osoby. Jako, że istnieje możliwość zanurkowania w Zakrzówku, licznie odwiedzają go miłośnicy podwodnego życia.

Zorganizuj sobie transport

Zarówno turyści jak i mieszkańcy Krakowa jednogłośnie twierdzą, że poruszanie się po mieście nie należy do najłatwiejszych. Trzeba mieć niemało cierpliwości do non stop spóźniających się autobusów i przepełnionych tramwajów. Dodatkowo brak bezpośrednich połączeń czasami wiąże się z koniecznością marnowania sporej ilości wolnego czasu.

Dużo bardziej opłaca się skorzystać z usług lokalnej firmy taksówkarskiej (np. https://krk.taxi/), która zapewni bezpośredni dojazd pod wskazany adres. Wiele argumentów przemawia za tym, że podczas 2 dniowej wycieczki do Krakowa poruszanie się po mieście przy pomocy komunikacji miejskiej jest po prostu nieopłacalne pod względem czasowym. Lepiej jest czas, który musielibyśmy spędzić na stanie na przystanku i czekanie na transport poświęcić na zwiedzanie miasta oraz poznawanie jego tajemnic. Dodatkowo dzięki doświadczonemu taksówkarzowi, który ma topografię miasta w małym palcu, w kilka chwil dotrzesz do miejsca, które Cię najbardziej interesuje, bez błądzenia i pytania ludzi o drogę.