Majówka w Europie: najpiękniejsze wyspy [zdjęcia]

T
25 kwietnia 2017, 13:22

Mało znane i niedoceniane wyspy w Europie

Majówka w Europie: najpiękniejsze wyspy [zdjęcia]
  • Île de Bendor

Île de Bendor – mała wysepka położona na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Francji, w departamencie Var w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Wyspa zajmuje powierzchnię 8 hektarów, przy długości linii brzegowej wynoszącej około 1,5 km.

W XVII wieku wyspa służyła jako miejsce wygnania, by przez kolejne 250 lat być całkowicie niezaludniona. W 1950 została zakupiona przez przedsiębiorcę Paula Ricarda, prezesa koncernu alkoholowego Pernod Ricard, który ostatecznie po wyrównaniu i poszerzeniu wyspy utworzył na niej hotel oraz muzeum win i alkoholi.

najpiękniejsze wyspy w Europie

  • Meganisi

Meganisi baśnowa wyspa w archipelagu Wysp Jońskich w Grecji. Leży na południowy wschód od Leukady. Wyspa jest połączona z Leukadą promem, który odpływa z Vathy oraz Spartochori.

Zobacz koniecznie: TOP-10 najlepszych plaż w Europie

najpiękniejsze wyspy w Europie

  • Maddalena

Maddalena – włoska wyspa na morzu Tyrreńskim u wybrzeży Sardynii. Jest największą wyspą archipelagu Arcipelago della Maddalena. Maddalena jest połączona z wyspą Caprera sześciusetmetrową groblą oraz niewielkimi groblami z wyspami Giardinelli i Chiesa.

najpiękniejsze wyspy w Europie

  • Pantelleria - Czarna Perła Morza Śródziemnego

Wyspa położona jest 100,4 km na południowy zachód od Sycylii i 70,7 km od Tunezji. Jest to najbliższa kontynentowi afrykańskiemu ze wszystkich włoskich wysp.

Na wyspie panuje typowy klimat śródziemnomorski, przyjemny chłód w lecie i umiarkowane temperatury w zimie. Posiada liczne, izolowane plaże wzdłuż wybrzeża.

najpiękniejsze wyspy w Europie

  • Salina

wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na północ od Sycylii na Morzu Tyrreńskim. Druga co do wielkości wyspa w Archipelagu wysp Liparyjskich. Jej całkowita powierzchnia wynosi ok. 26,1 km². Znana jest z uprawy kaparów oraz winogron, z których produkuje się wino Malvasia.

najpiękniejsze wyspy w Europie

Zobacz też: TOP 20 cudów świata UNESCO