When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Majówka w Europie: najpiękniejsze wyspy [zdjęcia]

T
25 kwietnia 2017, 13:22

Mało znane i niedoceniane wyspy w Europie

Majówka w Europie: najpiękniejsze wyspy [zdjęcia]
  • Île de Bendor

Île de Bendor – mała wysepka położona na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Francji, w departamencie Var w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Wyspa zajmuje powierzchnię 8 hektarów, przy długości linii brzegowej wynoszącej około 1,5 km.

W XVII wieku wyspa służyła jako miejsce wygnania, by przez kolejne 250 lat być całkowicie niezaludniona. W 1950 została zakupiona przez przedsiębiorcę Paula Ricarda, prezesa koncernu alkoholowego Pernod Ricard, który ostatecznie po wyrównaniu i poszerzeniu wyspy utworzył na niej hotel oraz muzeum win i alkoholi.

najpiękniejsze wyspy w Europie

  • Meganisi

Meganisi baśnowa wyspa w archipelagu Wysp Jońskich w Grecji. Leży na południowy wschód od Leukady. Wyspa jest połączona z Leukadą promem, który odpływa z Vathy oraz Spartochori.

Zobacz koniecznie: TOP-10 najlepszych plaż w Europie

najpiękniejsze wyspy w Europie

  • Maddalena

Maddalena – włoska wyspa na morzu Tyrreńskim u wybrzeży Sardynii. Jest największą wyspą archipelagu Arcipelago della Maddalena. Maddalena jest połączona z wyspą Caprera sześciusetmetrową groblą oraz niewielkimi groblami z wyspami Giardinelli i Chiesa.

najpiękniejsze wyspy w Europie

  • Pantelleria - Czarna Perła Morza Śródziemnego

Wyspa położona jest 100,4 km na południowy zachód od Sycylii i 70,7 km od Tunezji. Jest to najbliższa kontynentowi afrykańskiemu ze wszystkich włoskich wysp.

Na wyspie panuje typowy klimat śródziemnomorski, przyjemny chłód w lecie i umiarkowane temperatury w zimie. Posiada liczne, izolowane plaże wzdłuż wybrzeża.

najpiękniejsze wyspy w Europie

  • Salina

wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na północ od Sycylii na Morzu Tyrreńskim. Druga co do wielkości wyspa w Archipelagu wysp Liparyjskich. Jej całkowita powierzchnia wynosi ok. 26,1 km². Znana jest z uprawy kaparów oraz winogron, z których produkuje się wino Malvasia.

najpiękniejsze wyspy w Europie

Zobacz też: TOP 20 cudów świata UNESCO