When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

W Tokio zakwitły wiśnie

T
21 marca 2017, 14:37

W Tokio o 5 dni wcześniej zakwitły wiśnie

W Tokio zakwitły wiśnie

W stolicy Japonii pod wpływem niskiego ciśnienia atmosferycznego, opadów i ciepłej pogody o pięć dni wcześniej niż zwykle zakwitły wiśnie.

Rano, 21 marca, synoptycy zauważyli pięć kwitnących pączek na drzewie w chramie Yasukuni Jinja w Tokio – podaje Japońska Agencja Meteorologiczna.

Oczekuje się, że masowe kwitnienie wiśni w parkach Tokio rozpocznie się w pierwszej dekadzie kwietnia.

Co roku Japończycy śledzą sakura-zensen, czyli „front kwitnienia wiśni”; każdego wieczoru nadawane są odpowiednie informacje po prognozie pogody. Kwitnienie rozpoczyna się na Okinawie w lutym i zazwyczaj dociera do Kioto i Tokio na przełomie marca i kwietnia.

Zobacz koniecznie: Galeria zdjęć: Dolina Kwiatów w Himalajach

Przesuwając się dalej na północ, na początku maja osiąga Hokkaido. Japończycy z uwagą śledzą te informacje. Razem z przyjaciółmi i rodzinami udają się do parków, świątyń i chramów na hanami, czyli „oglądanie kwiatów” – towarzyskie spotkania o charakterze pikniku, połączone czasem ze słuchaniem tradycyjnych utworów muzycznych i tańcami.