When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Śnieżyce sparaliżowały Kanadę. Odwołano setki lotów​ [wideo]

T
15 marca 2017, 14:39

Potężne śnieżyce uderzyły w Kanadę

Śnieżyce sparaliżowały Kanadę. Odwołano setki lotów​ [wideo]

Kanadyjskie wschodnie prowincje Ontario, Quebec i Nowy Brunszwik nakryła potężna burza śnieżna.

Według danych Narodowego biura meteorologicznego, w ciągu doby w niektórych miejscach spadło 30 cm białego puchu.

Przeczytaj również: Ogromna powódź w Nowej Zelandii

Najbardziej z powodu obfitych opadów śniegu ucierpieli mieszkańcy południowej części prowincji Ontario. Według prognoz synoptyków, w tym regionie spadło 30 cm śniegu. Oczekuje się, że w Quebec i Nowym Brunszwiku może spaść nawet 50 centymetrów.

W regionie prognozuje się gwałtowny spadek temperatury powietrza: miejscami słupki rtęci obniżą się aż do minus 21 st. Celsjusza.

Burza śnieżna sparaliżowała ruch transportu. Na lotnisku Toronto-Lester B. Pearson odwołano ponad 500 lotów. W Ottawie i w innych miastach na wschodzie Kanady też odwołano setki lotów.

Trudne warunki pogodowe znacznie pogorszyły sytuację na drogach. W wyniku intensywnych opadów śniegu doszło do karambolu na trasie w pobliżu miasta Kingston na południu prowincji Ontario. Wskutek wypadku drogowego doszło do wycieku chemikaliów.

Przypominamy, że potężna burza śnieżna uderzyła w północno-wschodnie stany USA. W New Hampshire w wypadku drogowym zginęła 16-letnia dziewczyna.