Najlepsze miejsca na spokojny wypoczynek – zaplanuj wakacje już teraz!

T
7 lutego 2017, 07:46

Luty nie kojarzy Ci się z planowaniem wakacji na egzotycznej plaży i wylegiwaniu się na rozgrzanym słońcem piasku? Nic bardziej mylnego – to właśnie w tym okresie można znaleźć najlepsze okazje cenowe i zarezerwować wakacje, na których naprawdę odpoczniesz. Jakie kierunki wybrać, żeby wrócić do pracy z energią i entuzjazmem?

Najlepsze miejsca na spokojny wypoczynek – zaplanuj wakacje już teraz!

Poznaj uroki Warmii

Nadbałtyckie plaże kojarzą Ci się z wszechobecnymi turystami, hałaśliwymi dziećmi, walką o najlepsze miejsce na plaży, kolorowymi parawanami oraz dużą liczbą straganów, na których sprzedaje się tysiące drobiazgów? Kiedy zaczynają się wakacje, polskie plaże przeżywają prawdziwe oblężenie. W takich warunkach z pewnością nie wypoczniesz, szczególnie jeśli zależy Ci na ciszy i spokoju. Na szczęście w naszym kraju istnieją jeszcze urokliwe zakątki, w których można znaleźć ukojenie po ciężkim sezonie w pracy oraz naładować wewnętrzne akumulatory. Nie musisz od razu wyjeżdżać nad Bałtyk, możesz wybrać mniej popularne kierunki. Zależy Ci na bliskim kontakcie z naturą? Lubisz, kiedy budzi Cię pianie koguta? Wybierz wypoczynek na Warmii – w gospodarstwie agroturystycznym położonym w oddaleniu od miasta i zabudowań na pewno uda Ci się odpocząć i nabrać nowych sił. Modne mazurskie kurorty mogą wydawać się zbyt naładowane turystami, a Warmia gwarantuje ciszę i spokój. Bliska obecność jezior, nieskażona przyroda, wspaniałe widoki – to wszystko z pewnością wywoła w Tobie pozytywne emocje!

Wypoczynek nad Jeziorem Ochrydzkim

Twoi znajomi wyjeżdżają do gwarnych i modnych egzotycznych miejscowości, ale Tobie zależy na poznaniu mniej uczęszczanych miejsc? Inspiruje Cię kultura krajów byłej Jugosławii? W takim razie koniecznie musisz odwiedzić Macedonię, państwo, w którego krajobrazie dominują góry, a wspaniałe Jezioro Ochrydzkie o głębokości prawie 290 metrów robi ogromne wrażenie na turystach. Ciepła i wyjątkowo czysta woda zachęca do kąpieli, a wypożyczalnie sprzętu wodnego pozwalają również na aktywny relaks. Nie znajdziesz tutaj hałaśliwych turystów czy tłumów na plażach, zyskasz spokój i poznasz miejsca, w których wspaniale wypoczniesz. Miłośnicy wędrówek po górach oraz wielbiciele nieskażonej przyrody również znajdą coś dla siebie.

Twoje greckie wakacje

A może marzysz o podróży do Grecji, kolebki demokracji? Obawiasz się, że na plaży spotkasz rozkrzyczane tłumy, które skutecznie uniemożliwią Ci relaks nad wodą? Jeśli nie lubisz tłumów i wolisz odpocząć w dyskretnym i urokliwym miejscu, zaplanuj wakacje na wyspie Amorgos. Nie znajdziesz tutaj tłumów – lokalne plaże są przepiękne, malownicze i wyjątkowo ustronne, jednak nie ma na nich setek turystów. Z pewnością zachwyci Cię lokalny krajobraz – charakterystyczne białe domki, wspaniałe zabytki, które pamiętają czasy starożytne, dzika roślinność. Okryj tę wyjątkową wyspę, zanim zainteresują się nią inni turyści! Szukasz dodatkowych inspiracji?

Koniecznie sprawdź: „Poradnik planowania wakacji”, w którym czekają na Ciebie praktyczne rady dotyczące wyboru celu podróży oraz organizacji wycieczki.