When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Portal podatnika

T
8 stycznia 2017, 17:56

Portal podatnika tworzony jest z myślą o tych, którzy chcą uzyskać informacje o podatkach i świadomie je płacić. Znając swoje prawa i obowiązki podatnik lepiej spełni powinności wobec fiskusa, ale też skorzysta z preferencji podatkowych.

Portal podatnika

Konieczność płacenia podatków staje się mniej uciążliwa w miarę wzrostu świadomości podatkowej.

Podatki wpłacane do wspólnej kasy przeznaczane są na realizowanie zadań takich jak np. budowa dróg, finansowanie oświaty, opieki zdrowotnej, programów pomocowych jak np. 500+, dofinansowanie wydarzeń kultury,

Świadomośc podatkowa Polaków rośnie między innymi dzięki temu, że wiedza o podatkach jest łatwo dostępna. W internecie bez trudności można znaleźć portal podatnika i uzyskać potrzebne informacje o podatkach.

Z informacji dotyczącej rozliczeń podatku PIT wynika, że Polacy coraz bardziej świadomie korzystają z przysługujących im przywilejów podatkowych: dokonują odliczeń z tytułu ulg, rozliczają się wspólnie z małżonkiem lub dzieckiem, wybierają uproszczone formy rozliczeń podatkowych.

W zdobyciu informacji o tym, jak płacić mniejsze podatki, może pomóc portal podatnika. Portal podatnika skierowany jest do wszystkich, którzy płacą podatki i chcą uzyskać bliższe informacje o podatkach, zarówno o ich płaceniu, jak i możliwości pomniejszania daniny dla fiskusa.

Portal podatnika pomoże w złożeniu zeznania rocznego. Można na nim znaleźć formularze podatkowe oraz wzory innych dokumentów związanych ze sprawami podatkowymi. Można wydrukować same wzory albo wydrukować po wypełnieniu i złożyć do urzędu w formie papierowej. Portal podatnika może też oferować program pit do rozliczeń online ze szczegółowymi instrukcjami wypełniania i wysyłki deklaracji przez internet. Programy do rozliczania pit to szybki i bezpieczny sposób składania deklaracji.

Do wypełniania zeznań może się przydać wiedza o systemie podatkowym oraz zasadach i trybie rozliczania podatków. Portal podatnika to wiele przydatnych informacji i wskazówek, aktualne przepisy podatkowe oraz ich wykładnie. Podatnik może uzyskać informacje o tym, w jaki sposób korzystać z uproszczonych form opodatkowania, takich jak ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, podatek liniowy czy karta podatkowa. Na portalu znajdzie też informacje o wszystkich aktualnie obowiązujących ulgach podatkowych oraz wskazówki, jak z nich korzystać.
Portal podatnika zawiera też narzędzia takie jak kalkulatory i terminarze. Dzięki kalkulatorom można sprawdzić i potwierdzić obliczenia, które są potrzebne do prawidłowego rozliczenia zobowiązania podatkowego. Kalendarz z zaznaczonymi ważnymi dla podatnika datami pozwoli na zachowanie ustawowych terminów rozliczeń poszczególnych deklaracji.