When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi

T
16 grudnia 2016, 18:00

Jarmark bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej w Łodzi. Stragany czynne do 23 grudnia. To wyjątkowe miejsce w Łodzi w tych dniach. Bożonarodzeniowy jarmark na Piotrkowskiej. Nie można tu nie zajrzeć choćby na parę chwil. Zostało jeszcze 7 dni. Jarmark jest czynny do 23 grudnia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi

Na jarmarku w Łodzi można kupić światełka, bombki, a nawet choinki, ale największą popularnością cieszą się gorące napoje (grzane wino i piwo oraz gorąca czekolada), tradycyjne wędliny i pieczywo oraz... nietuzinkowe pamiątki.

Jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi

Jak świeże bułeczki sprzedają się koszulki z nazwą ulicy Piotrkowskiej. Kupują je głównie... cudzoziemcy. Pierniki kojarzą się wam z Toruniem? Błąd. Na tegorocznych jarmarkach można kupić okolicznościowe pierniki z... Sosnowca. Są miody z ekologicznych pasiek i grzane piwo z Łasku warzone według receptury z XV wieku, doprawiane imbirem, cynamonem, kardamonem.

Jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi

Zachwyceni Łodzią i tradycyjnymi jarmarkami są Aleksandra Przesław i Cezary Kołacz. W Łodzi studiują w szkole filmowej. Pani Aleksandra przyjechała z Łomży i zakochała się w Łodzi podobnie jak Cezary, który przybył tu z Lublina. – Jest zimno, ale specjalnie przyszliśmy na Piotrkowską – mówią. – Taki jarmark to wspaniała rozrywka. Ten klimat i smakołyki. I nadchodzące Boże Narodzenie. Takie święta powinny być parę razy w roku. Koniecznie z jarmarkiem.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: