When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Błękitna Laguna: perła Islandii [zdjęcia]

T
27 listopada 2019, 13:22

Cud geotermalny Islandii - Błękitna laguna.

Błękitna Laguna: perła Islandii [zdjęcia]

Góry, lodowce, zorza polarna, zielone wzgórza - Islandia zadziwia pięknem przyrody. W tym kraju ożywają bajki dla dzieci i starożytne legendy. Tu można pływać w prawdziwej Błękitnej Lagunie, której woda zmienia kolor z jasnoniebieskiego na śnieżnobiały.

Błękitna Laguna: perła Islandii

Islandzki przyrodniczy skarb, Błękitna Laguna, znajduje się w surrealistycznym otoczeniu pól lawowych na półwyspie Reykjanes.

Zdaniem miejscowych mieszkańców woda w lagunie ma właściwości lecznicze, przywraca młodość i leczy wiele chorób, pomaga znaleźć harmonię między ciałem a duszą i zwalcza stres.

Błękitna Laguna

Corocznie ponad 400 tys. turystów odwiedza Błękitną Lagunę.

Trudno uwierzyć, że to malownicze miejsce z niebiesko-białą wodą otoczone jest lawą. Laguna składa się z 2/3 wody morskiej i 1/3 wody słodkiej, której źródło znajduje się na głębokości 2000 metrów.

Błękitna Laguna

Temperatura wody w Błękitnej Lagunie nie zależy od pogody i pory roku, zawsze wynosi +37…+40 stopni Celsjusza.

Błękitna Laguna w Islandii

Naukowcy znaleźli w wodzie dwutlenek krzemu i siarkę, które pozytywnie wpływają na skórę, a nawet leczą niektóre choroby.

Błękitna Laguna w Islandii

Swój niezwykły kolor Błękitna Laguna zawdzięcza trzem aktywnym składnikom: algom, minerałom i dwutlenku krzemu. Jeśli wlać tę wodę do przezroczystej miski, zawsze będzie miała mlecznobiały kolor.

Błękitna Laguna

Zobacz też: Najpiękniejsze naturalne baseny świata

Błękitna Laguna w Islandii

Słowa kluczowe:


Loading...
Generated 13.12.2019 14:43:36