When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

11 osób rannych. Wypadek autokaru w Żywcu

T
28 listopada 2016, 13:00

W Krzyżowej pod Żywcem autobus wiozący turystów z Wadowic przewrócił się na bok i wpadł do rowu. 11 osób trafiło do szpitala w Bielsku i Żywcu.

11 osób rannych. Wypadek autokaru w Żywcu

Cztery z nich nadal pozostają w szpitalu. Pozostali z drobnymi otarciami i potłuczeniami powrócili do domów. Turyści wracali z wycieczki z Węgier. Kierowca autokaru jechał zbyt szybko i autobus wpadł w poślizg . 29-letni kierowca autokaru był trzeźwy. Drogowcy i służby policyjne pracowały na miejscu wypadku do czwartej rano w poniedziałek.

Do wypadku doszło w niedzielę około 22.15. – Dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Krzyżowej na ul. Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z żywieckiej drogówki oraz powiadomione służby ratownicze– mówi Mirosława Piątek rzecznik policji w Żywcu.

ak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący autobusem man, 29-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, na śliskiej nawierzchni drogi stracił panowanie nad pojazdem przewracając go na bok. Autokarem podróżowało 29 osób, głównie mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy wracali z Węgier.

W wyniku zdarzenia 11 z nich z obrażeniami ciała trafiło do szpitali w Żywcu i Bielsku-Białej. Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin. Na miejscu pracowali policyjni technicy kryminalistyki, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, służby medyczne oraz strażacy. Badanie alkomatem wykazało, że 29-letni kierowca był trzeźwy. Teraz policjanci będą ustalać szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku autokaru.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: