When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Legendarna londyńska mgła

T
20 listopada 2016, 15:09

Londyńska mgła, kojarzona głównie z książek kryminalnych i filmów, jest dla mieszkańców Wysp Brytyjskich codziennością.

Legendarna londyńska mgła

Częste mgły paraliżują życie Londynu na co najmniej kilka dób, a przyjezdni z innych krajów spotykają się z tego powodu z wieloma trudnościami. Zbliżające się Boże Narodzenie jest okresem, w którym mgły i związane z nimi problemy są szczególnie odczuwalne.

Lot z Polski do Londynu i z Londynu do Polski

Wielu Polaków mieszkających na stałe na Wyspach Brytyjskich pragnie spędzić święta z rodziną, która na co dzień mieszka w kraju. Nie zawsze emigranci wracają nad Wisłę – coraz częściej to Polacy wyjeżdżają do UK na święta. Dzieje się tak głównie z powodu dłuższego okresu świątecznego w Polsce i możliwości zarezerwowania większej ilości czasu dla bliskich.

Największa liczba podróżnych z Polski wybiera w okresie Bożego Narodzenia przeloty do Londynu. Niestety, występujące wtedy mgły mogą skutecznie utrudnić dotarcie do miasta. Pasażerowie muszą w takiej sytuacji uzbroić się w cierpliwość, gdyż loty są odwołane lub spóźnione wiele godzin. Przykładem problemów komunikacyjnych, wynikających z mgły występującej w Londynie w grudniu, był paraliż lotniska Heathrow 20 XII 2006 roku, kiedy podróżni przez wiele godzin oczekiwali w napięciu, czy uda im się dotrzeć na święta na czas.

Co zaskakujące, londyńska mgła bywa zjawiskiem lokalnym, nierzadko obejmującym jedynie część miasta. Zdarza się, że podczas gdy sparaliżowana jest jedna część miasta, pozostałe dzielnice żyją normalnie, nie zdając sobie sprawy, co dzieje się w pozostałych rejonach Londynu. Londyńczycy bywają w takich sytuacjach zaskoczeni, gdy po dotarciu na port lotniczy dowiadują się, że ich lot został odwołany z powodu mgły.

Szybka podróż na Boże Narodzenie

Podróżni wybierający się na święta do Londynu lub z Londynu do Polski często są skłonni zrezygnować z zakupionych biletów na opóźniony lub odwołany w danym dniu samolot, by zdarzyć na święta, wylatując z innego londyńskiego lotniska. W czasie paraliżów komunikacyjnych często nie kursują jednak wszystkie autobusy, pociągi i taksówki, co sprawia, że warto skorzystać wtedy z usług agencji takich jak https://www.maxes-angels.com/. London escorts pozwala dotrzeć w każde miejsce na czas, bez względu na pogodę i porę dnia lub nocy. Pomoc w dostaniu się na inne lotnisko lub w miejsce, z którego można wyruszyć do Polski autokarem, jest dla wyjeżdzających nieocenionym wsparciem. Podobnie jest w przypadku osób, które dotarły na Wyspy Brytyjskie, ale nie mogą zostać odebrane z lotniska przez bliskich mieszkających w Londynie.