When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Pomysł na biznes: serwis z zakładami bukmacherskimi

T
1 października 2018, 13:06

Branża bukmacherska w Polsce jest wąska i ograniczona przez warunki ustawowe, jakie narzuciła ustawa hazardowa z 2009 roku. Jej nowelizacja w 2017 roku spowodowała, że wielu graczy rynku europejskiego i światowego w zakresie organizacji zakładów wzajemnych otrzymało szansę pojawienia się na naszym rynku, po spełnieniu określonych prawem warunków. Jak założyć w Polsce legalny serwis bukmacherski?

Pomysł na biznes: serwis z zakładami bukmacherskimi

Procedura uzyskania licencji legalnego bukmachera

W celu prowadzenia legalnego serwisu z zakładami wzajemnymi bukmacher musi spełniać określone warunki właściwe dla bukmachera stacjonarnego, wnieść odpowiednie zabezpieczenie finansowe do Ministerstwa Finansów i złożyć stosowny wniosek.

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje wydawanych zezwoleń dla bukmacherów - jedno na prowadzenie działalności w punktach stacjonarnych, a drugie na działalność przez internet.

Bukmacher nie może też prowadzić działalności w domenie, która znajduje się w „Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”. W rejestrze tym znajdują się adresy stron WWW, na których oferowane są gry hazardowe, w tym zakłady wzajemne prowadzone bez zezwolenia. Dostawcy internetu zobowiązani są ponadto do blokowania takich witryn.

Franczyza drogą do sukcesu

Serwis bukmacherski niskim kosztem można otworzyć pod patronatem jednego z legalnie działających w Polsce organizatorów zakładów wzajemnych. Wielu bukmacherów oferuje franczyzę dla nowych partnerów na otwarcie punktu bukmacherskiego. Do tego bukmacher jest w stanie zaoferować partnerowi wszelką pomoc i gwarancję zarobków.

Aby otworzyć legalny punkt przyjmowania zakładów wzajemnych, można nawiązać współpracę z jednym z legalnie działających bukmacherów, co pozwoli ominąć proces licencyjny, który w Polsce trwa około 6 miesięcy i może być bardzo kosztowny. Osoby zainteresowane biznesem związanym z zakładami sportowymi mogą łatwiej rozwinąć taką działalność, jeśli zostaną partnerem któregoś z obecnych bukmacherów działających w Polsce. Współpraca nawiązywana jest na zasadach franczyzowych, czyli bukmacher udostępnia partnerom swoją markę i produkty, w zamian za opłatę wstępną i procent od zysków.

Kary za brak zezwolenia

Jeśli bukmacher prowadzi swoją działalność w Polsce bez wcześniejszego uzyskania zezwolenia, może zostać ukarany karą finansową w wysokości do 720 stawek dziennych, a także karą pozbawienia wolności do lat 3 lub obiema tymi karami łącznie. Dlatego konsekwencje przyjmowania stacjonarnie lub przez internet zakładów wzajemnych bukmacherskich bez zezwolenia może podlegać dotkliwym karom. Co więcej osoby, które obstawiają zakłady wzajemne u bukmachera bez licencji, również podlegają karom finansowym, w wysokości nawet do 120 stawek dziennych.