When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Niecki basenowe - kształty które możesz wybrać

T
11 lipca 2018, 15:56

Kształt basenu gotowego to jedna z podstawowych i trudniejszych decyzji do podjęcia. Skupiając się na wymiarach często zapominamy, że równie ważnym i wiodącym aspektem jest jego ostateczna bryła. Baseny gotowe, które montujemy w ziemi, mają ściśle określone kształty, których zmiana i opcja jest mocno ograniczona. Nie oznacza to jednak, że wybór jest mały i nie odpowiadający na zapotrzebowanie. Wręcz przeciwnie! Oto kilka propozycji, na które możemy się zdecydować.

Niecki basenowe - kształty które możesz wybrać

1.Prostokąt

Czyli klasyka i najczęściej wybierana opcja z możliwych. Jest to idealny wybór, jeśli oczekujemy od basenu przede wszystkim sportowego sznytu. Im basen dłuższy, tym bardziej przypomina tradycyjne, sportowe tory, popularne w basenach publicznych. W przypadku takich basenów warto zwrócić uwagę na umieszczenie schodów. Możemy wybrać opcję zarówno tradycyjnego zejścia jak i schodków na całej długości basenu, tworząc delikatne i bezpieczne zejście do wody. Polecamy również tradycyje prostokąty z dodatkowym, bocznym panelem ze schodami. Takie rozwiązanie dodaje elegancji i sprawdza się przy większych ogrodach i willach.

2. Nerka

Jak sama nazwa wskazuje - basen przypominający nerkę. Powstał on z myślą o naturalnych jeziorach lub przydomowych stawach. Tego typu kształt przede wszystkim nadaje się do rekreacji i długiego posiedzenia w wodzie. Opcja pływania jest ograniczona, ale cudownie nada się dla dzieci.

3. Kształt nieregularny

Czyli kształt lekko okrągły, o nieregularnych rysach, nie przypominających konkretnej bryły. Alternatywa dla niewielkich ogrodów i tarasów, głównie prez niewielkie, osiągalne wymiary. Nada się dla dzieci i do codziennego, relaksującego siedzenie w wodzie.

By poznać więcej kształtów, zobaczyć konkretne wymiary i obejrzeć możliwe opcje zapraszamy na https://starpool.ploraz https://gfkpool4you.de/de/