When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Prognoza na lipiec 2018

T
16 czerwca 2018, 11:38

Długoterminowa prognoza pogody na lipiec 2018.

Prognoza na lipiec 2018

Pogoda w lipcu uważana jest za najgorętszą porę roku. Nie darmo istnieje przyłowie ludowe: „Gdy w lipcu słońce dopieka, burza niedaleka”.

Pogoda w Polsce w lipcu będzie upalna i gorąca, ale także przewidywane są burze i obfite opady deszczu. Lipiec przygotował dla nas wiele gorących dni, ale nie obejdzie się bez burz z piorunami i błyskawicami. Podobnie jak w czerwcu, nawałnice nie są wykluczone. Przypomnijmy, że w czerwcu w Europie szalały burze gradowe. Miejscami spadł grad wielkości piłek golfowych.

Prognoza na lipiec 2018

Jaka będzie pogoda w lipcu

Pogoda w lipcu będzie bardzo kapryśna. Europejscy synoptycy ostrzegają, że w lipcu i na początku sierpnia na kontynencie, Polska nie jest wyjątkiem, będzie bardzo gorąco, także oczekiwane są burze z piorunami.

Amerykańscy meteorolodzy zapowiadają, że w Europie Wschodniej suche gorące powietrze z zachodniej części kontynentu zderzy się z wilgotnym śródziemnomorskim frontem. Dlatego czekają na nas burze z piorunami i opadami w postaci gradobicia.

Amerykańscy eksperci nie wykluczają również powstanie na terenie naszego kraju wirów pyłowych i trąb powietrznych.

Jest i odmienna od amerykańskich synoptyków opinia. Według innych źródeł w lipcu-sierpniu Europa zostanie dotknięta suszami. Średnia ilość opadów będzie mniejsza od normy klimatycznej. Niekorzystne warunki pogodowe mogą spowodować pożary lasów.

Według prognoz długoterminowych w lipcu dzienna temperatura powietrza będzie wahać się w granicach +28...+32ºС. Pod koniec miesiąca czeka nas fala anomalnych upałów, słupki termometrów pokażą nawet +35... +40°C.

Jaka będzie pogoda w lipcu