When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wrocław: miasto walczy ze smogiem

T
12 października 2016, 13:04

W całym mieście jest źle, jednak najbardziej zanieczyszczonym powietrzem oddychamy na Śródmieściu i Starym Mieście.

 Wrocław: miasto walczy ze smogiem

Wszystkiemu winne jest nieekologiczne ogrzewanie mieszkań oraz ogromna ilość spalin. Urzędnicy mają jednak pomysł, jak walczyć ze smogiem!

Miasto stawia na poprawę jakości transportu, inwestując m.in. w nowe autobusy. Wozy, które osiągnęły już pełnoletność, na dobre znikają z naszych dróg. Nic dziwnego, że o blisko 30 tys. wzrosła liczba mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej. Dodatkowo, dzięki budowie obwodnicy, udało się wyprowadzić z miasta ok. 12 tys. ciężarówek! Urzędnicy zapowiadają, że to nie koniec.

– Chciałbym, by na dobre zniknęły z centrum. Chodzi głównie o tiry dowożące towar do supermarketów – wyjaśnia prezydent Rafał Dutkiewicz ( 57 l.). – Dobrym pomysłem byłoby wybudowanie na przedmieściach sortowni, do których by dojeżdżały. Stamtąd towar odbierałyby mniejsze samochody – tłumaczy.

A co z ogrzewaniem mieszkań? Wg. zapowiedzi rządu, program KAWKA, w ramach którego można niemal za darmo wymienić węglowy piec i kotłownię na ekologiczne ogrzewanie, zakończy się w 2018 roku. Jako, że we Wrocławiu cieszy się on sporym zainteresowaniem (w tym roku złożono aż 1103 wnioski ), urzędnicy już szukają alternatywnych rozwiązań. – Pisaliśmy do ministerstwa, by rząd nie wycofywał się z programu. Jeżeli to nie pomoże, spróbujemy pozyskać na to fundusze od UE – mówi wiceprezydent Wojciech Adamski (58 l.).

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: