Wrocław: miasto walczy ze smogiem

T
12 października 2016, 13:04

W całym mieście jest źle, jednak najbardziej zanieczyszczonym powietrzem oddychamy na Śródmieściu i Starym Mieście.

 Wrocław: miasto walczy ze smogiem

Wszystkiemu winne jest nieekologiczne ogrzewanie mieszkań oraz ogromna ilość spalin. Urzędnicy mają jednak pomysł, jak walczyć ze smogiem!

Miasto stawia na poprawę jakości transportu, inwestując m.in. w nowe autobusy. Wozy, które osiągnęły już pełnoletność, na dobre znikają z naszych dróg. Nic dziwnego, że o blisko 30 tys. wzrosła liczba mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej. Dodatkowo, dzięki budowie obwodnicy, udało się wyprowadzić z miasta ok. 12 tys. ciężarówek! Urzędnicy zapowiadają, że to nie koniec.

– Chciałbym, by na dobre zniknęły z centrum. Chodzi głównie o tiry dowożące towar do supermarketów – wyjaśnia prezydent Rafał Dutkiewicz ( 57 l.). – Dobrym pomysłem byłoby wybudowanie na przedmieściach sortowni, do których by dojeżdżały. Stamtąd towar odbierałyby mniejsze samochody – tłumaczy.

A co z ogrzewaniem mieszkań? Wg. zapowiedzi rządu, program KAWKA, w ramach którego można niemal za darmo wymienić węglowy piec i kotłownię na ekologiczne ogrzewanie, zakończy się w 2018 roku. Jako, że we Wrocławiu cieszy się on sporym zainteresowaniem (w tym roku złożono aż 1103 wnioski ), urzędnicy już szukają alternatywnych rozwiązań. – Pisaliśmy do ministerstwa, by rząd nie wycofywał się z programu. Jeżeli to nie pomoże, spróbujemy pozyskać na to fundusze od UE – mówi wiceprezydent Wojciech Adamski (58 l.).

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: