Atak zimy na Podhalu

T
6 października 2016, 13:39

Opady śniegu pojawiły się na południu kraju, a najwięcej białego puchu spadło w Zakopanem i okolicach oraz Krynicy-Zdroju.

Atak zimy na Podhalu

Śnieg szczególnie mocno dał we znaki mieszkańcom Podhala. Z powodu powalonych pod ciężarem mokrego opadu drzew i konarów, nieprzejezdna była zakopianka między Rabką Zdrojem a Nowym Targiem. W rejonie Rdzawki i Chabówki na śliskich podjazdach utknęły tam autobus i kilka ciężarówek, które zatamowały ruch. Konieczna była interwencja straży pożarnej i piaskarek.

Opady śniegu pojawiły się na południu kraju, a najwięcej białego puchu spadło w Zakopanem i okolicach oraz Krynicy-Zdroju. Śnieg spowodował duże utrudnienia na drogach. Przez zerwane linie energetyczne część miejscowości na Podhalu jest bez prądu.

Intensywne opady śniegu sparaliżowały też Krynicę-Zdój i Limanową. Z powodu zerwanych pod naporem śniegu linii energetycznych bez prądu jest blisko 600 domów i gospodarstw. Jak podaje Radio Kraków bez prądu są mieszkańcy Kokuszki, Łomnicy, Barnowca i Złotnego. Przerwy w dostawie prądu są też w schroniskach na Przehybie i Jaworzynie Krynickiej.

Źródło - Fakt.pl