When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Atak zimy na Podhalu

T
6 października 2016, 13:39

Opady śniegu pojawiły się na południu kraju, a najwięcej białego puchu spadło w Zakopanem i okolicach oraz Krynicy-Zdroju.

Atak zimy na Podhalu

Śnieg szczególnie mocno dał we znaki mieszkańcom Podhala. Z powodu powalonych pod ciężarem mokrego opadu drzew i konarów, nieprzejezdna była zakopianka między Rabką Zdrojem a Nowym Targiem. W rejonie Rdzawki i Chabówki na śliskich podjazdach utknęły tam autobus i kilka ciężarówek, które zatamowały ruch. Konieczna była interwencja straży pożarnej i piaskarek.

Opady śniegu pojawiły się na południu kraju, a najwięcej białego puchu spadło w Zakopanem i okolicach oraz Krynicy-Zdroju. Śnieg spowodował duże utrudnienia na drogach. Przez zerwane linie energetyczne część miejscowości na Podhalu jest bez prądu.

Intensywne opady śniegu sparaliżowały też Krynicę-Zdój i Limanową. Z powodu zerwanych pod naporem śniegu linii energetycznych bez prądu jest blisko 600 domów i gospodarstw. Jak podaje Radio Kraków bez prądu są mieszkańcy Kokuszki, Łomnicy, Barnowca i Złotnego. Przerwy w dostawie prądu są też w schroniskach na Przehybie i Jaworzynie Krynickiej.

Źródło - Fakt.pl