94-latek ma wspaniały ogród

T
6 września 2016, 11:22

Pan Zygmunt Gasiuk udowodnił, że w mieście można stworzyć naprawdę piękny ogród.

94-latek ma wspaniały ogród

Mimo 94 lat na karku przed blokiem wyhodował przepiękne kwiaty, które zachwyciły jury konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni". Pan Zygmunt zajął pierwsze miejsce!

- Ogrodnictwo to moja pasja - mówi z uśmiechem pan Zygmunt, który jest rodowitym warszawiakiem. Kwiatami zajmuje się od blisko 70 lat. - Po wojnie gdy trzeba było zająć się dziećmi, stworzono dla nich różnego rodzaju warsztaty i jednym z nich właśnie była uprawa kwiatków. Ja prowadziłem te zajęcia - dodaje. Jak sam mówi, uwielbia pracę z w ogrodzie i czerpie z tego ogromną satysfakcję. Po trudach wojny, kiedy to brał udział w Powstaniu Warszawskim to właśnie wśród kwiatów znalazł ukojenie.

Warszawa w kwiatach i zieleni

Na swój ogródek poświęcił wiele lat ciężkiej pracy. Wokół bloku na Żoliborzu ma kilkanaście rodzajów kwiatów, m. in. słoneczniki, róże czy warszawianki, które swoją urodą zachwycają przechodniów. - Niektóre kwiatki podbierają mi ludzie. Ale mi to schlebia, bo to znaczy im się podobają - mówi z uśmiechem.

Warszawa w kwiatach i zieleni

Pana Zygmunta do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni" zgłosiła... sąsiadka. - Ja o nim nie wiedziałem, a ona uznała, że to dobry pomysł - twierdzi. - Pewnego dnia przyszło jury i bardzo im się podobał mój ogródek. Nie sądziłem, że wygram - twierdzi pan Zygmunt. Konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni organizowany jest Towarzystwo Przyjaciół Warszawy i Miasto Stołeczne Warszawa. To była już 33. jego edycja.

Źródło - Fakt.pl