When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wyspy Kanaryjskie – idealne miejsce na urlop

T
17 sierpnia 2016, 14:16

W Polsce sezon wakacyjny dobiega końca, ale wielu z nas dopiero teraz może pomyśleć o wypoczynku.

Wyspy Kanaryjskie – idealne miejsce na urlop

Gdy twoja firma w okresie letnim osiąga najwyższe zyski lub po prostu nie lubisz zbyt dużych upałów i tłumu ludzi w kurortach wybór późniejszego terminu urlopu wydaje się całkiem naturalny. Są takie miejsca, gdzie słońce o tej porze roku bezustannie towarzyszy zwiedzającym, spokój i bezpieczeństwo mają się dobrze, a i ceny nie odstraszają polskich turystów. Kierunek, w którym warto się udać to Wyspy Kanaryjskie.

Bezpieczne wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Polskie miejscowości wypoczynkowe przeżywały w tym roku prawdziwy najazd turystów. Pomimo utyskiwań na zmienną i niepewną pogodę, rodacy zmienili swoje przyzwyczajenia urlopowe i zamiast do Turcji, czy Tunezji tłumnie ruszyli nad Bałtyk i na południe kraju. Obawa przez terroryzmem skłania do pozostania w Polsce lub wyszukania bezpiecznych przystani. Wyspy Kanaryjskie, jako część Hiszpanii, według rekomendacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych są uznawane za całkowicie bezpieczne, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by tam właśnie spędzić urlop.

Łagodny klimat i niepowtarzalne krajobrazy

Na Wyspach Kanaryjskich panuje klimat idealny dla Europejczyków. Rzadkie opady deszczu i brak ekstremalnych, tropikalnych temperatur to zasługa zimnego prądu Kanaryjskiego. Położenie geograficzne wysp, mimo otaczającego je zimnego Atlantyku, gwarantuje przy tym, przyjemne ciepło przez cały rok (w okresie letnim temperatura wynosi zwykle od 27 do 29 o C).

Wyspy Kanaryjskie mają niezwykle zróżnicowany krajobraz. To raj zarówno dla miłośników szumu fal, jak i górskich wycieczek. Każda z wysp jest inna, większość z nich charakteryzuje się bardzo łagodnym klimatem, niektóre są dość wietrzne, a wśród nich jest też i miejsce, gdzie można zobaczyć burzę piaskową (Fuerteventura).

Którą wyspę wybrać?

Do najczęściej odwiedzanych wysp należy Teneryfa – niezwykłe miejsce, gdzie sąsiadują ze sobą wulkaniczne plaże i góry. To jedna z tych lokalizacji, które gwarantują optymalne warunki atmosferyczne i malownicze widoki. Teneryfa to górskie serpentyny, wulkaniczne scenerie i jedna z najpiękniejszych na wszystkich wyspach plaż - Las Teresitas. Na Teneryfie znajduje się także największy wodny park w Europie – Siam Park.

Bardzo popularną wśród turystów wyspą jest Gran Canaria. Wyspa obfituje w piękne plaże. Ponadto Gran Canaria jest idealna dla osób lubiących zwiedzać, podziwiać miejscową architekturę i cieszyć się specyficzną atmosferą, panującą na miejskich targowiskach i w lokalnych knajpkach.

Kto ma dość wszechobecnej komercji może wybrać się na Fuerteventurę. Ta wyspa jest zdecydowanie spokojniejsza od pozostałych. Zamiast turystycznego zgiełku oferuje dużą ilością miejsca na plażach i przepiękne pejzaże. Tereny świetnie nadają się na uprawianie rozmaitych sportów.