When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Urodziny pand rudych w poznańskim zoo

T
6 lipca 2016, 18:51

Aki, Toshi i Nori – trzej bracia z gatunku pandy rudej obchodzili pod koniec czerwca swoje święto. Jak na urodziny w poznańskim Zoo przystało był owocowy tort i prezenty od opiekunów.

Urodziny pand rudych w poznańskim zoo

– Po raz pierwszy pandy świętowały wspólnie. Urodziny obchodzą wszyscy jednego dnia choć nie są trojaczkami. Dwaj starsi bracia to bliźniacy, ale młodszy od nich o rok Nori choć rok później to urodził się tego samego dnia – mówi Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy Zoo. Sympatyczne rudzielce do poznańskiego ogrodu zoologicznego przyjechały w grudniu ubiegłego roku z Czech.

Urodziny pand rudych w poznańskim zoo

Choć od otwarcia dla nich wybiegu minął dopiero miesiąc pandy już zaaklimatyzowały się w nowym miejscu. – Świetnie śmigają po drzewach, a najmłodszy z nich uwielbia spać na najwyższym drzewie – dodaje Chodyła. Naturalnym środowiskiem pandy rudej są Himalaje. Zwierzęta te jedzą głównie liście bambusa oraz innych roślin. Lubią jagody, oraz kwiaty. Większość czasu spędzają w koronach drzew.

Zobacz koniecznie: Pływające świnie z wyspy Big Major Cay [FOTO]

Urodziny pand rudych w poznańskim zoo

Trzej bracia z poznańskiego ogrodu zoologicznego czekają na odwiedzających na swoim wybiegu, naprzeciwko Pawilonu Zwierząt Nocnych.

Urodziny pand rudych w poznańskim zoo

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: