When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

T
8 czerwca 2016, 16:13

U wybrzeży Indonezji doszło do trzęsienia ziemi, o sile 6,3 st. w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

Potężne trzęsienie ziemi odnotowano u wybrzeży Indonezyjskiej wyspy Ternate. Jego magnituda wyniosła 6,3 st. w otwartej skali Richtera.

Według Służby Geologicznej Stanów Zjednoczonych, epicentrum wstrząsów podziemnych znajdowało się w odległości 126 km na północny-wschód od wyspy Ternate. Ognisko (hipocentrum) – na głębokości 38,3 km. Do trzęsienia ziemi doszło o 19:15 czasu uniwersalnego.

Na razie brak informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach. Nie wydano też ostrzeżenia przed falą tsunami.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

Warto zaznaczyć, że w Indonezji, która leży w tzw. Pacyficznym pierścieniu ognia, czyli wyjątkowo aktywnym sejsmicznie regionie, często dochodzi do trzęsień ziemi i erupcji wulkanów.

Pacyficzny pierścień ognia – strefa częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, która otacza Ocean Spokojny. Do pacyficznego pierścienia ognia zaliczane są następujące obszary: Nowa Zelandia, Indonezja, Filipiny, Japonia, Kamczatka, Alaska, Kalifornia, Meksyk, Gwatemala, Kolumbia, Ekwador, Peru.