When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Amsterdam - atrakcje dla małych i dużych!

T
18 maja 2016, 13:52

Amsterdam to największe miasto Holandii, które przyciąga turystów jak magnes, a oferta atrakcji nikomu nie pozwoli się w nim nudzić. Co można w nim zobaczyć?

Amsterdam - atrakcje dla małych i dużych!

Kilka słów o samym mieście

Amsterdam to miasto niezwykłe i tętniące życiem. Szczególnie latem, gdy nie brak propozycji imprez pod gołym niebem, a swoje podwoje otwiera ogromna liczba – często kameralnych – klubów i pubów. Serce miasta stanowi starówka wokół i na której tętni kolorowe życie. Wyróżnikiem miasta jest spora sympatia mieszkańców dla przyjezdnych. Wyraża się ona między innymi tym, że bez trudu porozumiemy się z nimi po angielsku, ale również francusku czy niemiecku.

Atrakcje Amsterdamu

To najbardziej popularne wśród turystów miasto, posiada bogaty pakiet atrakcji zarówno na weekendowy, jak i dłuższy pobyt. Spore wrażenie może wywrzeć na przyjezdnych Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Na jego ekspozycję składają się odlewy gipsowe prezydentów Stanów Zjednoczonych, znanych za świata sztuki i nauki postaci oraz najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli muzyki popularnej. To miejsce, w które z powodzeniem można wybrać się całą rodziną. Podobnie jak Centrum Nauki NEMO. Już sam kształt budynku przyciąga uwagę turystów – wygląda jak kadłub statku. W środku jest jeszcze ciekawiej. Centrum składa się z 4-ech pięter, a na każdym z nich można zapoznać się z wieloma zjawiskami naturalnymi i dowiedzieć jak one powstają lub przebiegają. Na trzecim piętrze Centrum znajduje się laboratorium eksperymentalne, gdzie można obcować z nauką sam na sam. Atrakcję Amsterdamu, a zarazem jego wizytówkę stanowi również Muzeum Van Gogha. Turyści mogą tam podziwiać nie tylko jego prace, gdyż w zbiorach znajdują się także należące do niego przedmioty codziennego użytku. Pod hasłem Amsterdam atrakcje znajdziemy też wiele ciekawych lokali rozrywkowych, gdzie można posłuchać muzyki na żywo, wypić drinka i zjeść coś smacznego. Wśród nich należy wymienić takie obiekty, jak:

  • Arena – z występami na żywo, gdzie koncerty dają m.in. zespoły undergrandowe z całego świata;
  • Melkweg – miejsce specyficzne, gdyż gromadzi młodych ludzi, głównie artystów;
  • Paradiso – najlepszy klub w całym mieście z muzyką na żywo, gdzie chętnie występują zarówno początkujący, jak i bardzo popularni muzycy.

Dla niektórych dość kontrowersyjną, aczkolwiek interesującą na swój sposób atrakcję Amsterdamu stanowi także Muzeum Kondomów. Jak łatwo się domyśleć jego zbiory stanowią prezerwatywy z całego świata o rozmaitych kolorach, rozmiarach, a nawet kształtach. Nieco spokojniejsze atrakcje Amsterdamu znajdziemy kierując się na Grachtengordel, uważane za najpiękniejszy fragment miasta. Znajduje się tam m.in. dom Anny Frank. Uwagę przyciąga też niezwykła malowniczość tego miejsca, którą tworzą gustowne domy z XVII i XVIII wieku, kamienne fasady, unikalne rzeźby i urokliwe mostki.

Wycieczki tematyczne

Najwięcej szans na to, by atrakcje Amsterdamu stały się naszym udziałem są wycieczki tematyczne organizowane przez liczne biura podróży. Wyjazdy trwają zazwyczaj tydzień czasu, co jest wystarczająco długim okresem, aby zapoznać się z bogatą ofertą miasta. Tym bardziej, że w ich programie znajdują się często miejsca rzadko odwiedzane przez turystów.