When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Grecji

T
20 maja 2016, 13:50

Planując urlop, warto wziąć pod uwagę jeden z najpopularniejszych wśród Polaków kierunków turystycznych, czyli Grecję. To kraj pełen atrakcji: słonecznych plaż, dobrej pogody, antycznych zabytków oraz cudów natury. Sprawdź najciekawsze miejsca w Grecji.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Grecji

Wąwóz Samaria

Położony w zachodniej części Krety Wąwóz Samaria to prawdziwa gratka dla wielbicieli turystyki górskiej oraz pięknych krajobrazów. Położony jest w paśmie górskim Lefka Ori i jest uznawany za najdłuższy suchy wąwóz w Europie: rozciąga się na długości 18 km, z czego dla turystów udostępniono 16 km szlak. Podczas wędrówki wąwozem Samaria można podziwiać górskie krajobrazy, a przy odrobinie szczęścia można spotkać przedstawicieli chronionego gatunku dzikiej kozy zwanej agrimi. Dodatkową atrakcją jest fakt, że praktycznie na całej długości wąwozu nie ma zasięgu telefonów komórkowych, dzięki czemu na czas wędrówki można zapomnieć o codziennych troskach. Planując zwiedzanie Wąwozu Samaria oraz innych greckich atrakcji warto wybrać jedną z ofert biura podróży Rainbow Tours, dostępnych na stronie r.pl/grecja.

Meteory

Greckie meteory to masyw utworzonych z piaskowca skał, położony w środkowej Grecji, na równinie tesalskiej, w pobliżu miejscowości Kalampaka. Skały z piaskowca mają tutaj wysokość aż 540 metrów ponad poziomem morza. Atrakcję turystyczną stanowią zarówno same skały, których widok jest niezwykle malowniczy, jak i położony na ich szczycie kompleks monastyrów, czyli prawosławnych klasztorów. Jeszcze do niedawna na szczyt można było dostać się jedynie za pomocą specjalnych lin, przy użyciu których na górę transportowana także wszelkie produkty i materiały niezbędne do życia mieszkańcom monastyrów. Obecnie część budowli sakralnych została udostępniona turystom, a dla ich komfortu zbudowano także prowadzące do nich kamienne schody, znacznie ułatwiające wspinaczkę.

Delfy

Delfy to antyczne miasto, położone w niewielkiej odległości od Zatoki Korynckiej. Miejscowość była znana już w epoce mykeńskiej, czego dowodzą liczne znaleziska archeologiczne na ich terenie. Delfy najbardziej znane są z powodu delfickiej wyroczni, która w czasach antycznych stanowiła wyznacznik tego, w jaki sposób toczyło się życie zwykłych Greków, ale także polityka całej Grecji. W świątyni, której pozostałości obecnie mogą zwiedzać turyści, delficcy kapłani za pomocą wyroczni, w której zasiadała Pytia, odpowiadali na pytania przybyszów szukających porady w ważnych sprawach.

Grecja to kraj uznawany za kolebkę europejskiej cywilizacji, w którym praktycznie na każdym kroku można spotkać zabytki antycznej kultury. Warto zaplanować wycieczkę i zwiedzanie najciekawszych miejsc.