Prace w ogrodzie przedłużają życie

T
2 czerwca 2017, 15:43

Prace na podwórku i ogrodzie mogą przedłużyć ludzkie życie, twierdzą pracownicy z Harvard University, którzy przeanalizowali dane dotyczące 108 tysięcy kobiet.

Prace w ogrodzie przedłużają życie

Doświadczenie trwało kilka lat. Okazało się, że praca w ogrodzie przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, ale także wpływa na długość życia.

Ludzie, którzy siedzenie przed telewizorem w domu zdecydowali się wymienić na „grzebanie w ziemi”, wykazują się o 12% niższym poziomem śmiertelności niż ludzie, którzy nie pracują w ogródku lub na stałe mieszkają w dużych miastach.

Zobacz koniecznie: Kalendarz ogrodnika 2017: pierwszy tydzień czerwca

Prace w ogrodzie przedłużają życie

Dr Peter James mówi, że jest zaskoczony wynikami statystyk. Nie przewidywał, że między miłością do roślin i czasem trwania życia ludzkiego istnieje jakiś związek. Praca w ogrodzie przyczynia się niewątpliwie do poprawy stanu fizycznego i psychicznego ludzi.

Ludzie, którzy mieszkają w dużych miastach są bardziej narażeni na brak aktywności fizycznej. W wielkich miastach ludzie mają o 13% większe ryzyko narażenia na niebezpieczne choroby układu oddechowego, a także o 34% są bardziej narażeni na śmierć z powodu chorób nowotworowych.

Źródło - tylkomedycyna.pl