When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Prace w ogrodzie przedłużają życie

T
2 czerwca 2017, 15:43

Prace na podwórku i ogrodzie mogą przedłużyć ludzkie życie, twierdzą pracownicy z Harvard University, którzy przeanalizowali dane dotyczące 108 tysięcy kobiet.

Prace w ogrodzie przedłużają życie

Doświadczenie trwało kilka lat. Okazało się, że praca w ogrodzie przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, ale także wpływa na długość życia.

Ludzie, którzy siedzenie przed telewizorem w domu zdecydowali się wymienić na „grzebanie w ziemi”, wykazują się o 12% niższym poziomem śmiertelności niż ludzie, którzy nie pracują w ogródku lub na stałe mieszkają w dużych miastach.

Zobacz koniecznie: Kalendarz ogrodnika 2017: pierwszy tydzień czerwca

Prace w ogrodzie przedłużają życie

Dr Peter James mówi, że jest zaskoczony wynikami statystyk. Nie przewidywał, że między miłością do roślin i czasem trwania życia ludzkiego istnieje jakiś związek. Praca w ogrodzie przyczynia się niewątpliwie do poprawy stanu fizycznego i psychicznego ludzi.

Ludzie, którzy mieszkają w dużych miastach są bardziej narażeni na brak aktywności fizycznej. W wielkich miastach ludzie mają o 13% większe ryzyko narażenia na niebezpieczne choroby układu oddechowego, a także o 34% są bardziej narażeni na śmierć z powodu chorób nowotworowych.

Źródło - tylkomedycyna.pl