When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

T
26 kwietnia 2016, 12:43

W Indonezji doszło do potężnego trzęsienia ziemi.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

We wtorek, 26 kwietnia, na wyspie Nowa Gwinea doszło do silnego trzęsienia ziemi. Jego magnituda wyniosła 5,7 st. w otwartej skali Richtera.

Według Służby Geologicznej Stanów Zjednoczonych, epicentrum wstrząsów podziemnych znajdowało się w odległości 207 km na północny-zachód od miasta Abepure, w prowincji Papua. Ognisko (hipocentrum) – na głębokości 75 km. Do trzęsienia ziemi doszło o 04:19 czasu uniwersalnego.

Na razie brak informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach.

Zobacz też: Skutki trzęsienia ziemi w Ekwadorze

Trzęsienie ziemi w Indonezji

Warto zaznaczyć, że w Indonezji, która leży w tzw. Pacyficznym pierścieniu ognia, czyli wyjątkowo aktywnym sejsmicznie regionie, często dochodzi do trzęsień ziemi i erupcji wulkanów.

Pacyficzny pierścień ognia – strefa częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, która otacza Ocean Spokojny. Do pacyficznego pierścienia ognia zaliczane są następujące obszary: Nowa Zelandia, Indonezja, Filipiny, Japonia, Kamczatka, Alaska, Kalifornia, Meksyk, Gwatemala, Kolumbia, Ekwador, Peru.