When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Chile

T
16 marca 2016, 15:35

U wybrzeży Chile doszło do trzęsienia ziemi, o sile 5,2 st. w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Chile

W środę, 16 marca, u wybrzeży Chile doszło do trzęsienia ziemi. Jego magnituda wyniosła 5,2 st. w otwartej skali Richtera.

Zobacz też: Meksyk: woda w jednej z lagun przybrała czerwoną barwę

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Chile

Według danych amerykańskich służb geologicznych, epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w odległości 65 km na północny-zachód od miasta Illapel w regionie Coquimbo. Hipocentrum (ognisko) – na głębokości 22,4 km. Na razie brak informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach.

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Chile

Warto zaznaczyć, że w Chile, które leży w tzw. Pacyficznym pierścieniu ognia, czyli wyjątkowo aktywnym sejsmicznie regionie, często dochodzi do trzęsień ziemi i erupcji wulkanów.

Pacyficzny pierścień ognia – strefa częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, która otacza Ocean Spokojny. Do pacyficznego pierścienia ognia zaliczane są następujące obszary: Nowa Zelandia, Indonezja, Filipiny, Japonia, Kamczatka, Alaska, Kalifornia, Meksyk, Gwatemala, Kolumbia, Ekwador, Peru.