When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

"Świńska grypa" zbiera ofiary na Pomorzu

T
10 lutego 2016, 17:17

40-letni pacjent, który przebywał na oddziale intensywnej terapii, zmarł w szpitalu w Wejherowie. Chory miał stwierdzoną świńską grypę.

"Świńska grypa" zbiera ofiary na Pomorzu

Ministerstwo zdrowia uspakaja jednak, że nie ma powodu do niepokoju. Styczeń i luty to w naszym kraju okres zwiększonych zachorowań na grypę.

Na Pomorzu na świńską grypę choruje kilkanaście osób. W pow. wejherowskim zarejestrowano najwyższy wskaźnik zachorowań na grypę i choroby grypopodobne na Pomorzu. Na 100 tys. mieszkańców jest już prawie ponad 3 tys. zachorowań. W tym miesiącu należy spodziewać się kolejnej fali zachorowań.

Aby uchronić się przed chorobą i zminimalizować ryzyko zarażenia się grypą należy pamiętać o higienie: często myć ręce ciepłą wodą z mydłem, nie puszczać chorych dzieci do szkoły, unikać bezpośredniego kontaktu z zakażonymi ludźmi, a jeżeli zauważymy u siebie objawy grypy, należy bezwzględnie udać się do lekarza. Warto także zaszczepić się.

Źródło - Fakt.pl, wiadomosci.onet.pl

Źródło zdjęcia: depositphotos.com