When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Opłata klimatyczna we Wrocławiu

T
26 listopada 2015, 10:41

Czy już od 1 stycznia turyści i przyjeżdżający do stolicy Dolnego Śląska w interesach będą musieli zapłacić opłatę miejscową jak w uzdrowisku?

Opłata klimatyczna we Wrocławiu

Jeśli projekt zostanie przegłosowany na posiedzeniu rady miejskiej większością głosów, to stawkę 2,18 zł za każdy dzień pobytu zapłacą wszystkie osoby, które będą chciały spędzić więcej niż jedną dobę we wrocławskich hotelach i pensjonatach. Opłata „klimatyczna” zostanie doliczona do ich rachunku.

O swój portfel nie muszą się jednak martwić ci, którzy zatrzymają się w schroniskach młodzieżowych i hostelach. I oczywiście wszyscy, którzy śpią u znajomych w ich prywatnych mieszkaniach. Ci tak jak do tej pory będą we Wrocławiu oddychać za darmo.

Wrocławscy radni miejscy będą głosować nad odpowiednią uchwałą właśnie jutro. Pieniądze z opłaty klimatycznej zasilą miejską kasę. Wcześniej podobne opłaty wprowadziły już m.in. Kraków i Katowice.

Źródło - Fakt.pl