Najtańszy sklep duty free w Europie

T
29 października 2015, 16:00

Sprawdź, gdzie najtaniej zrobisz zakupy!

Najtańszy sklep duty free w Europie

Wyszukiwarka lotów Skyscanner wyjaśniła, jakie sklepy duty free w Europie oferują najlepsze ceny. Zwyciężyła w teście Hiszpania. Tutaj, średnio, ceny o 14 proc. niżej niż na innych lotniskach kontynentu.

Okazało się, że najtaniej robić zakupy na lotnisku w Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie). Na przykład, pudełko czekoladek Ferrero Rocher kosztuje tu 7,35 euro, a tabliczka czekoladyToblerone - 6,95 euro, podczas gdy w Rzymie te same artykuły kosztują 12,5 euro za każdy.

Flakon perfum My Burberry w Hiszpanii kosztuje 79,95 euro, a na lotnisku w Genewie – aż 114,45 euro. Jeśli porównywać najtańsze i najdroższe sklepy duty free, to średnia wartość paragonów turystów w Lanzarote wynosi 29 euro, a w Paryżu – 70 euro.

Najdroższe sklepy duty free znajdują się na lotnisku Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Tam ceny są o 30 proc. wyższe niż na hiszpańskich lotniskach.

Eksperci porównywali ceny w sklepach duty free na perfumy, wyroby tytoniowe, alkohol i słodycze. Okazało się, że rozrzut cen na różnych lotniskach jest dość spory, i może przekraczać 50 proc.

Słowa kluczowe: