When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Chłodna i mokra pogoda zapanuje w Europie

T
22 września 2015, 15:38

Wybieracie się na Oktoberfest? Weźcie ze sobą parasole!

Chłodna i mokra pogoda zapanuje w Europie

Wtorek przyniesie ze sobą prawdziwą jesienną pogodę z deszczami i zimnym wiatrem. Podobna aura będzie panowała na terenie od Zjednoczonego Królestwa do Niemiec i Francji.

Obszar niskiego ciśnienia atmosferycznego znad Morza Północnego będzie rozprzestrzeniać się nad Wielką Brytanią, przynosząc ze sobą opady deszczu. Na północy Francji, w Niderlandach, Belgii i Niemcach będzie deszczowo i burzowo.

Synoptycy ostrzegają mieszkańców Londynu przed intensywnym deszczem. Połączenie porywistego wiatru oraz opadów spowoduje znaczny spadek temperatury odczuwalnej do +10 °C. Warunki pogodowe poprawią się w środę, słupki termometrów mogą pokazać jutro +17 °C, będzie słonecznie.

W Amsterdamie, Brukseli i Frankfurcie oczekują się przelotne deszcze. Temperatura powietrza będzie na 2-4 °C poniżej normy. Czwartek w tym regionie zapowiada się cieplej niż ostatnie dni.

Wybieracie się na Oktoberfest? Weźcie ze sobą parasole! Opady deszczu oczekują się we wtorek i w środę. W czwartek i piątek deszcze ustaną.

Najbardziej obfite opady deszczu synoptycy prognozują w środę w Alpach i na północnym-wschodzie Włoch. W północnych Włoszech i Austrii spadnie 20-50 mm opadów, istnieje ryzyko powodzi.