Chłodna i mokra pogoda zapanuje w Europie

T
22 września 2015, 15:38

Wybieracie się na Oktoberfest? Weźcie ze sobą parasole!

Chłodna i mokra pogoda zapanuje w Europie

Wtorek przyniesie ze sobą prawdziwą jesienną pogodę z deszczami i zimnym wiatrem. Podobna aura będzie panowała na terenie od Zjednoczonego Królestwa do Niemiec i Francji.

Obszar niskiego ciśnienia atmosferycznego znad Morza Północnego będzie rozprzestrzeniać się nad Wielką Brytanią, przynosząc ze sobą opady deszczu. Na północy Francji, w Niderlandach, Belgii i Niemcach będzie deszczowo i burzowo.

Synoptycy ostrzegają mieszkańców Londynu przed intensywnym deszczem. Połączenie porywistego wiatru oraz opadów spowoduje znaczny spadek temperatury odczuwalnej do +10 °C. Warunki pogodowe poprawią się w środę, słupki termometrów mogą pokazać jutro +17 °C, będzie słonecznie.

W Amsterdamie, Brukseli i Frankfurcie oczekują się przelotne deszcze. Temperatura powietrza będzie na 2-4 °C poniżej normy. Czwartek w tym regionie zapowiada się cieplej niż ostatnie dni.

Wybieracie się na Oktoberfest? Weźcie ze sobą parasole! Opady deszczu oczekują się we wtorek i w środę. W czwartek i piątek deszcze ustaną.

Najbardziej obfite opady deszczu synoptycy prognozują w środę w Alpach i na północnym-wschodzie Włoch. W północnych Włoszech i Austrii spadnie 20-50 mm opadów, istnieje ryzyko powodzi.