Burze spustoszyły Polskę

T
2 września 2015, 14:00

Nocne nawałnice poczyniły poważne spustoszenia.

Burze spustoszyły Polskę

O kilka godzin opóźnione są pociągi. Drzewa powalone przez nawałnicę wciąż blokują tory między Dobiegniewem a Bierzwnikiem. Opóźnienie 10 godzin ma pociąg „Chrobry” z Warszawy do Szczecina

Między Dobiegniewem a Bierzwnikiem utknęły cztery składy – „Szczecinianin” ze Świnoujścia do Warszawy, „Bryza” ze Szczecina do Krakowa, „Chrobry” z Warszawy do Szczecina i „Światowid” z Krakowa do Szczecina. Składy ruszyły okrężnymi trasami.

Na niektórych trasach nie można było wprowadzić zastępczych autobusów, bo drzewa zatarasowały także drogi! Ale komunikację wprowadzono na trasach regionalnych.

Po godz. 3:30 Szczecinianin i Bryza wróciły do Szczecina Dąbia i przez Kostrzyn pojadą do Poznania. Chrobry i Światowid wycofano do Krzyża i po połączeniu jadą przez Kostrzyn do Szczecina.

Szczecinianin ma prawie 4,5 godziny opóźnienia, Bryza - 6 godzin, Światowid - 9 godzin, a Chrobry - aż 10 godzin. W pociągach wydano napoje i drobny poczęstunek. Na stacjach zapewniony będzie dodatkowy poczęstunek. Dla podróżnych jadących z dzieckiem na planowany zabieg zapewniono taksówkę.

Dwie dodatkowe taksówki zabrały pasażerów spieszących się na samoloty do Warszawy i Wrocławia. Podróżni są informowani, że gwarantowany jest zwrot od 50 do 100 proc. kosztów podróży.

Pogoda dała się też we znaki innym. W Boleszkowicach (woj. zachodniopomorskie) ok. godz. 19 w poniedziałek przeszła wichura z silnym wiatrem, burzą i gradobiciem. Kule lodu miały wielkość piłeczek do tenisa ziemnego. Tam grad uszkodził jeden z dachów.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: