When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Ostatnie dni lata w Europie będą upalne

T
31 sierpnia 2015, 10:41

Na początku tygodnia czeka nas kolejna fala upałów

Ostatnie dni lata w Europie będą upalne

W ostatnie dni sierpnia lato znów podgrzewa większą część Europy. Na początku tygodnia obszar wysokiego ciśnienia atmosferycznego (wyż baryczny) będzie panować od Hiszpanii do Polski i na Półwyspie Bałkańskim.

Oczekuje się, że słupki rtęci osiągną +36 °C w Madrycie i nawet +40 °C w Kordowie. W Paryżu maksimum osiągnie +32 °C; w Berlinie i w Warszawie temperatura powietrza sięgnie +33 st. Celsjusza. Z powodu kolejnej fali upałów synoptycy polecają mieszkańcom pić dużo wody, założyć lekkie ubrania i nakrycie głowy.

Podczas gdy Europę Wschodnią czeka kolejna fala upałów, na początku tygodnia zimny front przejdzie przez Europę Zachodnią, on przyniesie ze sobą burze. Obfite opady deszczu, huraganowy wiatr i gradobicie nawiedzą północną część Hiszpanii i Francji, a także Belgię, Holandię i Niemcy. Niebezpieczny sztorm nadciągnie w poniedziałek nad Paryż, Amsterdam i Bruksele. We wtorek potężne nawałnice przemieszczą się na południe Francji i Niemiec, i w czwartek dotrą do północy Bałkanów.