When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Tramwaj wodny w Krakowie

T
14 sierpnia 2015, 11:46

Latem po Wiśle w Krakowie kursuje specjalny tramwaj wodny.

Tramwaj wodny w Krakowie

Mieszkańcy i turyści mogą się wybrać w niezwykły rejs szlakiem najpiękniejszych zabytków. Malowniczą trasą dojedziemy do opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Doskwiera ci upał w mieście? Wybierz się na rejs Wisłą. W pogodne dni krakowianie i turyści mogą skorzystać z tramwaju wodnego i z łodzi podziwiać Kraków. Linie obsługują łodzie, które pływają na trzech trasach. Linia 1 kursuje od wtorku do niedzieli, średnio co godzinę na trasie: Galeria Kazimierz – most Kotlarski – Kazimierz – most Piłsudskiego – Paulińska – most Grunwaldzki – most Dębnicki – Dom Papieski – Salwator. Linia 2 kursuje w soboty, niedziele i święta. Jej trasa prowadzi z Kazimierza przez tor kajakowy do klasztoru w Tyńcu. Natomiast linia 3 wyłącznie w niedzielę po trasie: Kazimierz – most Kotlarski – Galeria Kazimierz – Stopień Dąbie – most Wandy. Bilety: Linia 1 - bilet normalny 8 zł, ulgowy 6 zł, rodzinny 20 zł, przewóz roweru 3,50 zł. Linia 2 i 3 - bilet normalny 25 zł, ulgowy 15 zł, przewóz roweru 10 zł.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: