When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

USA: w środki lata spadł śnieg

T
3 sierpnia 2015, 11:33

W amerykańskich stanach Montana i Wyoming spadł śnieg. Niektórzy mieszkańcy są zaskoczeni, gdyż nigdy nie widzieli białego puchu w środku lata.

USA:  w środki lata spadł śnieg

Jak informuje portal weather.com, w amerykańskich stanach Montana i Wyoming nastała zima. W wysokich partiach Gór Skalistych temperatura spadła prawie do zera, a w wielu miejscach pojawiły się opady śniegu. Kamery ośrodków narciarskich ukazują ośnieżone stoki narciarskie.

– Pojawił się wyjątkowy układ niskiego ciśnienia w pobliżu granicy Montana-Saskatchewan. Przyniósł zjawiska charakterystyczne dla zimowego sezonu, a nie dla połowy lipca – mówił meteorolog z portalu weather.com Nick Wiltgen.

W wyższych partiach Gór Skalistych spadło kilka centymetrów świeżego puchu. Dla niektórych mieszkańców opady śniegu okazały się wielkim zaskoczeniem.

– Mieszkam w południowej Montanie od czterech lat i nigdy w lipcu nie wiedziałem śniegu – mówił lokalnym mediom Tom Conway, pracownik pola golfowego w Big Sky Resort.

Opady śniegu odnotowano również w ośrodku narciarskim w Jackson Hole w stanie Wyoming. W poniedziałek 26 lipca spadły tam ponad 3 cm śniegu, a termometry pokazały wartości lekko powyżej zera.

Źródło - losyziemi.pl

Słowa kluczowe: