When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Gdańsk: rusza Jarmark św. Dominika

T
24 lipca 2015, 11:46

Tysiąc wystawców, ponad 40 tys. mkw. powierzchni, 290 godzin rozrywki, 29 koncertów i 31 atrakcji non stop.

Gdańsk: rusza Jarmark św. Dominika

Tak w liczbach prezentuje się jedna z największych imprez handlowych w Polsce. W sobotę 25 lipca w Gdańsku rusza Jarmark św. Dominika. Potrwa on do 16 sierpnia.

Grodem Neptuna od soboty 25 lipca, przez najbliższe trzy tygodnie, będą rządzić kupcy. To już 755 lat tradycji tej imprezy. Ściąga ona kilka milionów odwiedzających z całego świata. Jak będzie w tym roku? Atrakcji ma być mnóstwo.

Oto najważniejsze informacje i największe imprezy:

– 25 lipca, godz. 12 Długi Targ, Zielona Brama Długi Targ ceremonia otwarcia Jarmarku św. Dominika z udziałem władz miasta, prezydent Gdańska uroczyście przekaże kupcom klucze do bram miasta, punktem kulminacyjnym będzie tutaj koncert na największym bębnie świata, na którym jednocześnie może zagrać 100 osób,

– 25 lipca godz. 20.30, Targ Węglowy, koncert Odette Dąbrowskiej, a o godz. 21.30 koncert Brodki,

– 25 lipca Targ Węglowy, po koncercie Moniki Brodki pokaz sztucznych ogni,

– 26 lipca, w godz. 10-18.30, Długi Targ, Święto Chleba, w programie m.in. konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku, prezentacje, degustacje, porady mistrzów piekarskich, zabawy i animacje dla dzieci,

– 29 lipca, godz. 20.30, Altana Melomana (ul.Grobla I), Koncerty pod Gwiazdami, np. koncert sentymentalny Jak za dawnych lat (zagrane zostaną najpiękniejsze stare piosenki). 30 lipca o 20.30 w ramach Koncertów pod Gwiazdami odbędzie się wieczór z operą,

- 2 sierpnia, godz. 20.30, Targ Węglowy, Koncert Carillonowy. Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, który posiada carillony,

– 8 sierpnia, godz. 21, Targ Węglowy, koncert Meli Koteluk

– 9 sierpnia, godz. 21, Targ Węglowy, koncert Renaty Przemyk

– 13 sierpnia, godz. 16-19, Targ Węglowy, Puchar Polski Strong Man, w ramach zawodów odbędą się widowiskowe, klasyczne pucharowe konkurencje.

– 14 sierpnia, godz. 21, Targ Węglowy, koncert Julii Marcell

– 15 sierpnia, godz. 17, Targ Węglowy, koncert Doroty Osińskiej, finalistki II edycji The Voice of Poland

– 14 sierpnia, godz. 11-18, 15 sierpnia godz. 9-18, Targ Rybny, Wielkie Grillowanie z Łososiem Norweskim

– 16 sierpnia, od godz. 16, Długi Targ i Targ Węglowy, Ceremonia Zamknięcia Jarmarku, o godz. 20 na Targu Węglowym wystąpi Kamil Bednarek.

Szczegółowy kalendarz imprez jest w internecie na www.jarmarkdominika.pl.

Komunikacja

– Gdański Zakład Komunikacji Miejskiej w soboty i niedziele uruchamia specjalną, darmową linię, będzie ona kursować na trasie Amber Expo - Brama Wyżynna. Dlaczego na tej trasie? Na parkingach przy Amber Expo i stadionie można będzie zostawić samochód i przesiąść się na darmowy autobus. Linia kursuje w soboty i niedziele co 40 minut w godz. 9.30-21.30.

Zmiany w organizacji ruchu

– Dokładny wykaz pozamykanych ulic jest na oficjalnej stronie internetowej Gdańska: www.gdansk.pl. I tak na przykład już od 16 lipca aż do 21 sierpnia zamknięta dla ruchu jest ul. Szeroka, Targ Węglowy będzie zamknięty do 31 sierpnia, do 20 sierpnia zakaz wjazdu obowiązuje na ul. Tkackiej, oraz ul. Św. Ducha, Węglarskiej, na Placu Kobzdeja, do 18 sierpnia wjeżdżać nie będzie można m.in. na ul. Straganiarską, Grobla III i IV.

Źródło - Fakt.pl