When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Maseczka na upały

T
14 lipca 2015, 16:00

Arbuz w 92% składa się z wody i zawiera witaminy A i C oraz potas i magnez. Jest też doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, które pomagają w opóźnieniu starzenia się skóry.

 Maseczka na upały

Ponieważ arbuz zawiera mnóstwo wody, jest doskonałym tonikiem odświeżająco-ściągającym w czasie letnich upałów, natomiast jego miąższ to doskonała baza do przygotowania odświeżającej maseczki po opalaniu. Jak wykorzystać go w codziennej pielęgnacji? Oto sposoby:

- Świeżo wyciśniętym sokiem z arbuza przemywamy cerę po opalaniu.

- Miąższ z arbuza łączymy z rozgniecionym na papkę bananem oraz łyżeczką jogurtu naturalnego. Nakładamy na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Po 20 minutach spłukujemy tonikiem nawilżającym.

- Do miąższu dodać łyżeczkę miodu, wymieszać i nanieść na przesuszoną cerę i usta. Po 20 minutach spłukujemy przegotowaną wodą.

- Suchą i ściągniętą skórę po opalaniu przemywamy sokiem z arbuza z dodatkiem mleka lub kefiru. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, pozostawiamy możliwie jak najdłużej.

Źródło - tylkomedycyna.pl