When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Burze nad Dolnym Śląskiem

T
15 czerwca 2015, 13:16

Nad Dolny Śląsk nadciągnęły burze z gradem. W ciągu kilku godzin, strażacy odnotowali około 250 interwencji.

Burze nad Dolnym Śląskiem

Przez kilka godzin strażacy mieli pełne ręce roboty, w niektórych powiatach nadal usuwają skutki gwałtownych burz, które szalały nad regionem. W niektórych miejscowościach nie tylko mocno zacinał deszcz i wiał porywisty wiatr, ale też padał grad.

W związku z sobotnimi burzami dolnośląscy strażacy wyjeżdżali w teren około 250 razy. – Najwięcej, ok. 40 interwencji, odnotowaliśmy w samym powiecie zgorzeleckim. Tam głównie wypompowujemy wodę z podlanych piwnic czy garaży – mówił oficer dyżurny dolnośląskiej straży pożarnej.

Strażacy zmagali się też z połamanymi gałęziami oraz powalonymi konarami, które zawaliły się na samochody albo blokowały ulice i chodniki. Tak było m.in. na wrocławskim osiedlu Bierdzany, gdzie na Międzyrzeckiej przewrócone na ulicę drzewo zablokowało przejazd.

W powiecie wrocławskim najgorzej było w Sobótce i jej okolicach, gdzie zerwane przez nawałnicę konary drzew zniszczyły dwa samochody. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. W samym Wrocławiu, przy Świeradowskiej, strażacy zmagali się z zerwaną linią energetyczną.

Źródło - Fakt.pl