When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Warszawa: pożar w Puszczy Kampinoskiej

T
4 czerwca 2015, 15:02

Aż 14 zastępów straży pożarnej zostało wysłanych do walki z ogniem, który zaczął rozprzestrzeniać się w Puszczy Kampinoskiej nieopodal Palmir. Ostatecznie udało się zatrzymać żywioł ale wciąż trwa dogaszanie pożaru.

Warszawa: pożar w Puszczy Kampinoskiej

Pożar wybuchł w godzinach porannych. - Zgłoszenie dostaliśmy przed godz. 8 - mówi st. kpt. Mariusz Wyszyński ze straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Od tego czasu strażacy zmagają się żywiołem. W akcji bierze udział 14 zastępów staży pożarnej. Jednak nie jest ona taka prosta, ponieważ do miejsca pożaru w Puszczy Kampinoskiej jest trudny dojazd dlatego cysterna z wodą stoi na drodze z Warszawy.

- Na szczęście płonęło poszycie, czyli m.in. krzaczki, a nie drzewa więc powoli dogaszamy pożar. W sumie płonęło 6 ha zieleni - relacjonuje Wyszyński. Ze względu na specyfikację akcji trzeba było zamknąć drogę w Palmirach. Główna droga z Warszawy jest natomiast przejezdna.

Źródło - Fakt.pl