Najbardziej niebezpieczne jeziora i rzeki świata [ZDJĘCIA]

T
6 listopada 2017, 05:18

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Najbardziej niebezpieczne jeziora i rzeki świata [ZDJĘCIA]

Tinto - rzeka w południowo-zachodniej Hiszpanii w prowincji Huelva. Uchodzi do Oceanu Atlantyckiego. Ta rzeka na niezwykłą ciemnoczerwoną barwę wody. Tereny wzdłuż rzeki służyły do wydobycia głównie miedzi, srebra oraz złota.

Wrzące jezioro – Dominika. Temperatura przy brzegach jeziora wynosi 82 - 90 stopni Celsjusza. Wysokiej temperaturze wody jezioro zawdzięcza swojemu położeniu. Pod jego powierzchnią wydostają się gazy nieustannie podgrzewające wody zbiornika.

Jezioro Asfaltowe – miejsce wypływu naturalnego asfaltu na powierzchnię Ziemi znajdujące się na wyspie Trynidad w pobliżu miasta La Brea. Powierzchnia tego "jeziora" wynosi 46 ha, maksymalna głębokość – 106 m. Jezioro składa się z mieszaniny wody, bituminów i gazów, w formie półpłynnej emulsji.

Kiwu - jezioro pochodzenia tektonicznego na granicy Demokratycznej Republiki Konga i Rwandy. Należy do grupy Wielkich Jezior Afrykańskich. Pod powierzchnią jeziora ukryto ponad 250 km³dwutlenku węgla i 65 km³ metanu.

Jezioro Grippsland w Australii. Jezioro ma turkusowy kolor wody. Przyczyną takiego niezwykłego koloru są mikroorganizmy żyjące w wodach jezior.

Studnia Jakuba - znajduje się na południu USA w stanie Teksas w okolicy miasta Wimberley. Niezwykłe kąpielisko usytuowane na terenie krasowym, nad największą podwodną jaskinią w Teksasie.

Zobacz też: Najpiękniejsze góry świata [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku