When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Pierwsze cztery miesięcy 2015 roku były wyjątkowo ciepłe

T
21 maja 2015, 14:00

W kwietniu 2015 roku średnia temperatura była o 0,74 °С wyższa niż przeciętnie.

Pierwsze cztery miesięcy 2015 roku były wyjątkowo ciepłe

Eksperci z Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA) przeanalizowali pierwsze cztery miesiące tego roku. Okazało się, że okres z stycznia po kwiecień 2015 rokubył najcieplejszy od 1880 roku - średnia temperatura powietrza na naszej planeciebyła wyższa o 0,8 °С od średniej temperatury powietrza za podobny okres z XX wieku. Poprzedni rekord styczeń-kwiecień padł w 2010 roku, kiedy średnia temperatura przekroczyła o 0,07 °С średnią z minionego stulecia.

Nad lądami w pierwszych czterech miesiącach tego roku średnia temperatura powietrza przewyższyła normę o 1,48 °С, nad oceanami – o 0,55 °С – stwierdzili eksperci NOAA. Rekordy ciepła odnotowano m.in. w Kanadzie, USA i Rosji.

W kwietniu średnia temperatura była o 0,74 °С wyższa niż w XX wieku. Poprzedni miesiąc zajął czwartą pozycję na liście najcieplejszych kwietniów od początku pomiarów meteorologicznych (od 1880 roku).

Czytaj też: Potężny układ burzowy zagraża Europie