When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Top 3 tego lata, czyli dokąd opłaca się polecieć

T
7 sierpnia 2015, 17:43

Wszyscy zazdrościli ptakom umiejętności fruwania, czego najlepszym przykładem były mitologiczne postacie Dedala i Ikara. I chociaż dzisiaj nikomu nie przyszłoby do głowy przyczepianie sobie zlepionych woskiem skrzydeł, możemy szybować naprawdę wysoko i daleko.

Top 3 tego lata, czyli dokąd opłaca się polecieć

Jak latać, to z rozmachem

Latanie ma niebagatelne znaczenie szczególnie w przypadku dalekich podróży. Tradycyjna jazda samochodem po pierwsze byłaby zbyt męcząca, a po drugie, bez możliwości zapewnianych przez połączenia lotnicze, nie udałoby się dotrzeć w najdalsze zakątki świata. Każdego roku, kiedy zbliża się lato, zaczynamy zastanawiać się, dokąd pofruniemy dzięki tanim lotom – fru.pl. Wybór połączeń z wielu polskich lotnisk, zarówno tych bezpośrednich, jak i z przesiadką (często bardzo dogodną), okazuje się ogromny. Można skorzystać z sezonowych lotów w przystępnych cenach, których w okresie letnim jest naprawdę bardzo dużo.

Cypr - urokliwa i niezapomniana Larnaca

Chcesz lecieć na Cypr? Proszę bardzo. Na jego południowo-wschodnim wybrzeżu znajduje się malowniczo położona Larnaca. Ten ekskluzywny wypad dostarczy z pewnością niesamowitych wrażeń. Miejsce jest z jednej strony zabytkowe, z drugiej natomiast niezwykle nowoczesne. Bliskość morza służy doskonałemu relaksowi i wypoczynkowi, a także nagromadzeniu sił witalnych. Masz dość leniuchowania? Do Twojej dyspozycji są liczne, piękne zabytki. Do największych atrakcji należy niewątpliwie meczet Hala Sultan Tekke, z którym to wiąże się śmierć Umm Haram – według legendy – ciotki samego Proroka Mahometa.

Kanada – pełna kultura

A może podróż nieco dalej, na przykład do Kanady, i to dzięki tanim lotom? Fru.pl jest jedną z wielu porównywarek, które umożliwiają znalezienie dogodnych połączeń z największymi lotniskami za oceanem (Lester czy chociażby Vancouver). Podróż do Kanady to nie tylko doskonały sposób na spędzenie urlopu, zwiedzanie, ale także zapoznanie się z niezwykłym życiem kulturalnym tego znajdującego się w Ameryce Północnej państwa. Warto odwiedzić Toronto czy Montreal, w których kwitnie życie teatralne. Największą atrakcją turystyczną okazuje się jednak organizowany w Startford Festiwal Szekspirowski.

Włochy – a może wyspy?

Tani przewoźnicy oferują także wiele połączeń do kraju pizzy i makaronu. Włochy to państwo wielokrotnie odwiedzane przez Polaków zarówno z sentymentu, jak i z powodu jego niekwestionowanego uroku. Warto udać się na przykład na Sycylię lub Sardynię. Italia to przecież nie tylko część kontynentalna.

Trzy top destynacje tego lata? Różnorodne, ciekawe, atrakcyjne, bardzo odmienne w klimacie i charakterze… Wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Podróże to przecież nie tylko zwiedzanie. To także, a może przede wszystkim, gromadzenie w sobie wspomnień, które będą cieszyły aż do… następnego wylotu.

Słowa kluczowe: