When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Potężny układ burzowy zagraża Europie

T
18 maja 2015, 12:29

Mieszkańcy Włoch, Szwajcarii, Austrii i Chorwacji przygotowują się na nadejście załamania pogody.

Potężny układ burzowy zagraża Europie

Na początku tego tygodnia potężny układ burzowy uformował się w północnej części Morza Śródziemnego. System burzowy kieruje się w stronę Włoch, a pod koniec tygodnia dotrze do Polski – poinformował portal accuweather.com.

Ten układ burzowy będzie wpływać na pogodę w całej Europie. Synoptycy prognozują ulewne deszcze w Wielkiej Brytanii, Danii, Norwegii, Szwecji. Ulewy mogą spowodować powódź w Alpach. Mieszkańcy północnej części Włoch, Szwajcarii, Austrii i Chorwacji przygotowują się na nadejście załamania pogody.

Na południowym krańcu tego układu we wtorek i środę nawałnice przejdą przez południową Hiszpanię, w czwartek nawiedzą Włochy. Ten system przyniesie zimne powietrze do Europy południowej.

Załamanie pogody czeka mieszkańców Anglii, Niderlandów i Francji. Kiedy układ burzowy skieruje się na wschód, pogorszenie warunków pogodowych oczekuje się na Bałkanach.

Dołącz do nas na Facebooku