TOP-10 najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi

T
7 maja 2015, 14:19

Oto 10 najbardziej tajemniczych miejsc na naszej planecie

TOP-10 najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi

Góra Roraima o wysokości 2810 m n.p.m. w paśmie gór Pacaraima Wyżyny Gujańskiej. Góra położona jest na granicy Wenezueli, Gujany i Brazylii, jednak 80% jej powierzchni należy do terytorium Wenezueli.

самые красивые места планеты

Zamarznięte pęcherzyki metanu w Abraham Lake. To sztuczne jezioro na rzece Saskatchewan Północny w zachodniej Albercie w Kanadzie.

красивые места планеты

Słone jezioro Natron położone w północnej Tanzanii w pobliżu granicy z Kenią. Głębokość do 3 m. Cofająca się woda odsłania mieszaninę soli i minerału o nazwie natron, od którego pochodzi nazwa jeziora.

самые самые места планеты

Pamukkale (Bawełniany zamek) – turecka miejscowość położona w dolinie Cürüksu. Słynie z wapiennych osadów powstałych na zboczu góry Cökelez.

самые самые места планеты

Darvaz (Wrota Piekieł) – turkmeńska wioska położona na pustyni Kara-kum około 260 km na północ od Aszchabadu. W tym miejscu prowadzono prace badawcze. W trakcie wierceń podziemna jama uległa zapadnięciu, a ulatniający się gaz podpalono. Gaz płonie od 1971 roku

самые опасные места на планете

Gejzer Fly, Hualapai Valley, Nevada, USA. Gejzer powstał w 1916 roku na skutek działalności człowieka. W trakcie poszukiwania wód gruntowych, przypadkowo wykopano studnię do zbiornika wód termalnych.

самые красивые места планеты

Czerwona plaża Panjin Red Beach. znajduje się w delcie Rzeki Liaohe, około 30 km na południowy zachód od chińskiego miasta Panjin,. Są to największe na świecie bagna trzcinowe, których gleba sprzyja rozrostowi wodorostów Sueda.

необычные места планеты

Jezioro Hillier znajduje się na australijskiej wyspie Middle należącej do Archipelagu Recherche.Jezioro zabarwione jest na kolor jasnoróżowy. Przyczyna takiego zabarwienia do dziś nie została wyjaśniona.

красивые места планеты

Zobacz też: Wakacje 2015: najpiękniejsze plaże świata

Tęczowe skały Zhangye Danxia znajduję się w parku geologicznego Zhangye Danxia Landform Geological Park w Chinach.

красивейшие места планеты

Świecąca jaskinia Waitomo Caves w Nowej Zelandii. Jaskinia znana jest z występującej tam populacji "świecących robaczków"

загадочные места планеты

Dołącz do nas na Facebooku