When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Minuta aktywności fizycznej osób starszych może uratować im życie

T
27 lutego 2015, 15:14

Wystarczy minuta spaceru dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Do takich wniosków doszli naukowcy z University of Florida po przeanalizowaniu danych dotyczących zdrowia ponad 1000 osób w podeszłym wieku.

Minuta aktywności fizycznej osób starszych może uratować im życie

Uczestnicy którzy wykonywali kilka ćwiczeń codziennie i stosowali zdrową dietę, żyli dłużej i w lepszej kondycji zdrowotnej. Taki styl życia pomagał utrzymywać poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi we właściwych granicach. Również regularne prace domowe i aktywność w przydomowym ogródku wywierały podobny efekt i w konsekwencji poprawiały jakość życia osób starszych.

Zdaniem naukowców lepiej jest pozostawać w ruchu w ciagu całego dnia, niż ćwiczyć intensywnie raz na jakiś czas. Jeśli ludzie spędzali mniej czasu siedząc, stan zdrowia ich układu sercowo-naczyniowego znacznie się poprawiał. Dlatego właśnie lekarze podkreślili, jak ważne jest zachowanie aktywności fizycznej przez osoby starsze.

Źródło - tylkomedycyna.pl

Słowa kluczowe: