When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Ekologiczny sposób na transport ładunków

T
13 lutego 2015, 12:19

Polska jest drugim krajem w Unii Europejskiej pod względem wykonywanych usług transportowych. Każdego dnia na polskie drogi wyjeżdżają tysiące przewoźników pokonujących setki kilometrów. Pomimo, to cena transportu w dalszym ciągu dla osób robiących zakupy przez Internet jest kluczowym warunkiem podjęcia decyzji zakupowej.

Ekologiczny sposób na transport ładunków

Od 2010 roku w Internecie działa giełda transportowa skierowana do osób prywatnych i biznesowych Clicktrans.pl, która stanowi innowacyjne rozwiązanie na rynku usług transportowych. Serwis ten łączy ze sobą osoby szukające transportu z przewoźnikami.

Co to oznacza w praktyce? Osoba szukająca transportu dowolnego ładunku w dowolnym kierunku w Polsce i Europie wystawia bezpłatnie ogłoszenie w serwisie, które od razu trafia do tysięcy przewoźników. Wśród nich są również tacy, którzy jadą w danym kierunku i mogę wziąć towar jako doładunek. Przewoźnicy sami zgłaszają się z ofertami co dodatkowo eliminuje wysiłek i czas ze strony osoby zlecającej transport. W ten sposób można zlecić transport np. mebli, motocykla, samochodu, palety, paczki, sprzętu RTV/AGD czy przeprowadzkę. Wykorzystując potencjał firm transportowym w Polsce możliwe są oszczędności do 60% kosztów transportu. Co najważniejsze to, to że wszyscy przewoźnicy działający w serwisie są zweryfikowani i posiadają komentarze innych użytkowników, co powoduje że zyskuje się dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki.

Polacy w taki sposób zaoszczędzili ok. 9 milionów złotych a ilość zaoszczędzonej emisji dwutlenku węgla szacuje się na ok. 4 miliony kilogramów. Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2013 roku 33% przejazdów w transporcie krajowym to tzw. „puste przebiegi”.

Oznacza to, że w dalszym ciągu temat optymalizacji usług transportowych w Polsce jest ważnym tematem. Lepsze wykorzystanie pojazdów spowoduje: mniej zanieczyszczeń, dobre ceny za transport oraz mniej pustych przejazdów dla firm transportowych.