Ekologiczny sposób na transport ładunków

T
13 lutego 2015, 12:19

Polska jest drugim krajem w Unii Europejskiej pod względem wykonywanych usług transportowych. Każdego dnia na polskie drogi wyjeżdżają tysiące przewoźników pokonujących setki kilometrów. Pomimo, to cena transportu w dalszym ciągu dla osób robiących zakupy przez Internet jest kluczowym warunkiem podjęcia decyzji zakupowej.

Ekologiczny sposób na transport ładunków

Od 2010 roku w Internecie działa giełda transportowa skierowana do osób prywatnych i biznesowych Clicktrans.pl, która stanowi innowacyjne rozwiązanie na rynku usług transportowych. Serwis ten łączy ze sobą osoby szukające transportu z przewoźnikami.

Co to oznacza w praktyce? Osoba szukająca transportu dowolnego ładunku w dowolnym kierunku w Polsce i Europie wystawia bezpłatnie ogłoszenie w serwisie, które od razu trafia do tysięcy przewoźników. Wśród nich są również tacy, którzy jadą w danym kierunku i mogę wziąć towar jako doładunek. Przewoźnicy sami zgłaszają się z ofertami co dodatkowo eliminuje wysiłek i czas ze strony osoby zlecającej transport. W ten sposób można zlecić transport np. mebli, motocykla, samochodu, palety, paczki, sprzętu RTV/AGD czy przeprowadzkę. Wykorzystując potencjał firm transportowym w Polsce możliwe są oszczędności do 60% kosztów transportu. Co najważniejsze to, to że wszyscy przewoźnicy działający w serwisie są zweryfikowani i posiadają komentarze innych użytkowników, co powoduje że zyskuje się dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki.

Polacy w taki sposób zaoszczędzili ok. 9 milionów złotych a ilość zaoszczędzonej emisji dwutlenku węgla szacuje się na ok. 4 miliony kilogramów. Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2013 roku 33% przejazdów w transporcie krajowym to tzw. „puste przebiegi”.

Oznacza to, że w dalszym ciągu temat optymalizacji usług transportowych w Polsce jest ważnym tematem. Lepsze wykorzystanie pojazdów spowoduje: mniej zanieczyszczeń, dobre ceny za transport oraz mniej pustych przejazdów dla firm transportowych.