When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Hiszpania: 7-metrówe fale i powódź

T
2 lutego 2015, 14:48

Państwowa Agencja Meteorologiczna AEMET ostrzega przed śnieżycami, lawinami, huraganowym wiatrem, falami dochodzącymi do 7 metrów i powodziami.

Hiszpania: 7-metrówe fale i powódź

Mieszkańcy w 34 prowincjach Hiszpanii walczą ze skutkami potężnych powodzi. Narodowe Biuro Meteorologiczne АЕМЕТ ostrzega przed śnieżycami, huraganowym wiatrem i powodziami. Na Półwyspie Iberyjskim katastrofalne warunki pogodowe panują już od tygodnia.

Północ Hiszpanii zmaga się ze śnieżycami. W prowincjach Aragonia i Asturia spadło nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu. W wyniku trudnych warunków atmosferycznych został sparaliżowany ruch na drogach. WAragoniikilkawiosekjestodciętychod świata.

W Galicji fale dochodzą do 7 metrów wysokości. Władze apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

W Katalonii i Walencji wiatr w porywach sięga do 90-100 km na godzinę, na wyspach Kanaryjskich i na Balearach – do 80 km na godzinę. Ulewne deszcze doprowadziły do gwałtownego podniesienia się poziomu wody w najdłuższej hiszpańskiej rzece, Ebro. Prognozy synoptyków nie są optymistyczne: trudne warunki pogodowe potrwają w kraju do środy.