Najsłynniejsze zamki Europy

T
22 stycznia 2015, 09:00

Galeria zdjęć!

Najsłynniejsze zamki Europy

1. Gotycki Zamek w Malborku położony jest na prawym brzegu Nogatu, wzniesiony w kilku etapach od 3 ćw. XIII w. do poł. XV w. przez zakon krzyżacki.

2. Zamek w Branie – średniowieczny zamek w Rumunii. Od 1920 pełnił funkcję rezydencji letniej królowej Rumunii Marii. Dzięki książce Brama Stokera zamek uchodzi za siedzibę wampira Draculi, choć prawdopodobny pierwowzór tej postaci, Wład Palownik, nigdy w nim nie mieszkał.

3. Neuschwanstein – zamek znajdujący się w południowej Bawarii w Niemczech. Budynek powstawał od 1869 roku jako wyidealizowany średniowieczny zamek rycerski dla króla bawarskiego Ludwika II Wittelsbacha.

4. Brodick - zamek znajdujący się na szkockiej wyspie Arran nad zatoką Firth of Clyde, w miejscowości o tej samej nazwie.

5. Zamek w Chambord – największy z zamków w dolinie Loary. Renesansowy zamek został zbudowany między rokiem 1519 a 1559 na polecenie królów francuskich Franciszka I i Henryka II.

6. Eltz – zamek w Niemczech w rejonie Eifel w kotlinie usytuowanej nad rzeką Elzbach. Zamek ten znajduje się na obszarze gminy Wierschem w powiecie Mayen-Koblenz. Historyczna siedziba rodu von Eltz, znana już przed 1157 r.